Tato kampan je nyní uzavrená.Mexiko: Nechte zaměstnance PKC vybrat si své vlastní odbory

PKC, finský dodavatel automobilových součástek, propustil v prosinci 2012 více než 100 odborových příznivců a celé předsednictvo odborů za vedení kampaně za zvolení nezávislých odborů v závodě ve městě Ciudad Acuña v Mexiku.

11 propuštěných čelných představitelů odborů nyní bojuje za návrat do zaměstnání a za zastupování demokraticky zvolenými odbory (více zde). Zaměstnanci chtějí, aby je zastupovaly nezávislé odbory Los Mineros, dále chtějí získat vyšší mzdu (většina pracuje za 55 USD za týden), zlepšení zdravotních a bezpečnostních podmínek na pracovišti a ukončení svévolného zacházení a sexuálního obtěžování.

PKC, která se ve Finsku řídí zcela jinými normami, odmítla vyjednávat s Los Mineros, namísto toho podepsala smlouvu s odbory, které jsou touto společností kontrolovány. Navzdory hrozbám a zastrašování byly v minulých říjnových volbách Los Mineros velice blízko k vítězství (více zde) a nyní se připravují na volby nové.

Los Mineros a IndustriALL Global Union se obracejí na odborové organizace z celého světa, aby zaslaly protest panu Mattimu Hyytiäinenovi - výkonnému řediteli a prezidentovi PKC ve Finsku.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
matti.hyytiainen@pkcgroup.com, frank.sovis@pkcgroup.com juha.torniainen@pkcgroup.com