Tato kampan je nyní uzavrená.Írán: Propusťte lídra učitelských odborů Esmaila Abdiho

Ve spolupráci s Education International, mezinárodní odborovou federací 396 asociací a odborových sdružení ze 171 zemí a oblastí, která reprezentuje okolo 32,5 milionu pedagogů a podpůrného perzonálu.

Esmail Abdi, lídr teheránské pobočky Odborové asociace íránských učitelů, byl nespravedlivě odsouzen íránským islámským revolučním soudem na šest let vězení.
Rozsudek byl vynesen 22. února, 8 měsíců po jeho zatčení na cestě do Arménie, kde chtěl žádat cestovní víza k návštěvě Světového vzdělávacího kongresu v kanadské Ottawě. Ve vazbě byl pan Abdi obviněn ze „shromažďování a tajného spolčování s cílem poškodit veřejný pořádek“ a „propagaci proti režimu“. Jeho kolegové říkají, že tato obvinění jsou účelová a příčinou je jeho zákonná odborová činnost a role odborového lídra.
Uvěznění pana Abdiho 27. června minulého roku následovalo po celonárodních manifestacích proti nízkým mzdám učitelů, kvůli kterým žije většina z nich pod hranicí chudoby.
Odborová federace Education International vyzývá k okamžitému a bezpodmínečnému propuštění Esmaila Abdiho a žádá dodržování základních práv íránských učitelů.

Děkujeme Vám za Vaši solidaritu a podporu našim íránským kolegům.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
info_leader@leader.ir, media@rouhani.ir, vazir@medu.ir, iran@un.int, secretariat@iranembassy.be, rights@ei-ie.org