Ця кампанія закрита.Узбекистан: Захистити правозахисника Уктама Пардаєва

У партнерстві з Міжнародним союзом харчовиків (IUF), Міжнародним форумом трудових прав и Асоціацією з прав людини в Центральній Азії – AHRCA.

В якості важливої ​​стратегії для підтримки масового застосування примусової праці уряд Узбекистану утискає, заарештовує, затримує, а в деяких випадках катує громадян, які намагаються документувати ці факти.

Уктам Пардаєв, правозахисник з Джизака та член незалежної моніторингової групи зі збору бавовни, був заарештований 16 листопада 2015 року за сфабрикованим звинуваченням в шахрайстві, отриманні хабаря та образі.

Пардаєв провів вісім тижнів в попередньому ув'язненні, де його утримували в сирій, холодній камері з жахливими умовами для сну, а також на голодному пайку. Пардаєв став свідком катувань і жорстокого поводження із затриманими з боку працівників ізолятора з метою отримання зізнань. На Пардаєва чинився тиск - з метою дачі свідчень він був жорстоко побитий.

Правозахисні організації по всьому світу, в тому числі Human Rights Watch і Amnesty International вимагали негайного звільнення Уктама Пардаєва.

11 січня 2016 року, він був засуджений до трьох років умовного ув'язнення, відповідно до якого він живе в своєму будинку під постійним наглядом служб безпеки, які також в значній мірі обмежують його пересування і дії. Працівники служби безпеки також продовжують переслідувати родичів і друзів Уктама Пардаєва, яких обшукали та допитали, а також які отримували погрози на свою адресу.
Ваше повідомлення буде відправлено за наступними електронними адресами:
info@tiv.uz, abduhakimov@mehnat.uz