Tato kampan je nyní uzavrená.Turecko: Podpořte odboráře bojující za záchranu lesů v oblasti Cerattepe

Ve spolupráci s mezinárodní odborovou unií Building and Wood Workers' International (BWI) sdružující 335 odborových svazů ze 131 zemí, s odborovým svazem pracovníků lesního hospodářství TARIM ORMAN-IS, s Odbory zastupujícími turecké státní zaměstnance v zemědělství, lesním hospodářství a enviromentálním sektoru a s asociací Green Artvin Association, která již 20 let brání těžebním aktivitám v oblasti Cerattepe a chrání tím tuto oblast před enviromentálními hrozbami.

Lidé z oblasti Cerattepe v Černomořském regionu v Turecku bojují proti ničení své země těžební společností, která chce kvůli těžbě zlata, stříbra a mědi vykácet lesy a znečistit vodu.
V únoru se shromáždily tisíce lidí, aby protestovaly proti těžebním plánům společnosti Cengiz Holding. Demonstrace byla policií násilně potlačena. Odboráři z místní lesnické správy, kteří se k protestům připojili, jsou úředními činiteli zastrašováni přeložením do jiných oblastí země, pokud neustoupí od protestů. Odborový svaz pracovníků lesního hospodářství TARIM ORMAN-IS se na nás obrátil s naléhavou žádostí o pomoc.
V boji v oblasti Cerattepe jde o víc než jen o záchranu lesů, vody a zaměstnání pro lidi z okolí. Záchrana našich lesů je o záchraně klimatu pro nás všechny i pro budoucí generace.
Připojte se k naší akci a požadujte okamžité zastavení těžebních plánů a šikanování odborářů. Společně můžeme překrásnou oblast Cerattepe uchránit před nevratným zničením.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
ozelkalem@ormansu.gov.tr, ozelkalem@artvin.gov.tr, cengizinfo@cengiz.com.tr, e-posta@tarimorman-is.org