Táto kampaň už skončila.Turecko: Podporte odborárov bojujúcich za záchranu lesov na úpätí hory Cerattepe

  
V spolupráci s Building and Wood Workers' International (BWI), medzinárodným odborovým združením pracovníkov v stavebníctve a drevospracujúcom priemysle, ktoré spája 335 odborových organizácií zo 131 krajín, TARIM ORMAN-IS, odborovou organizáciou pracovníkov zamestnancov tureckej verejnej správy v oblasti poľnohospodárstva, lesníctva a životného prostredia, a so združením Green Artvin Association, ekologickým združením mesta Artvin, ktoré už 20 rokov zdržuje ťažbu na hore Cerattepe a chráni región pred všetkými druhmi environmentálnych hrozieb.

Obyvatelia oblasti v okolí Cerattepe v Turecku vedú boj za to, aby zabránili zničeniu ich pôdy ťažobnou spoločnosťou, ktorá pre ťažbu zlata, striebra a medi chce vyrúbať lesy a ktorá ťažbou znečistí aj vodu.

Vo februári sa tisícky ľudí zhromaždili, aby protestovali proti plánovanej ťažbe spoločnosťou Cengiz Holding. Demonštráciu násilím rozohnala polícia a orgány hrozia odborárom miestneho lesného riaditeľstva, ktorí sa pripojili k protestom, že ich preložia do iných častí krajiny, ak sa nevzdajú. Lesnícke odbory TARIM ORMAN-IS sa teraz obrátili na nás s naliehavou prosbou o pomoc.

Boj v Cerattepe nie je len o záchrane bohatých lesov, vody a pracovných miest pre ľudí v oblasti. Záchrana lesov znamená záchranu klímy pre nás všetkých a pre budúce generácie.

Pripojte sa k našej požiadavke okamžitého ukončenia ťažobných plánov a prenasledovania odborárov. Spoločne môžeme zachrániť nádhernú prírodu v okolí Cerattepe pred jej nevratným zničením!
Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
ozelkalem@ormansu.gov.tr, ozelkalem@artvin.gov.tr, cengizinfo@cengiz.com.tr, e-posta@tarimorman-is.org