Táto kampaň už skončila.Zastavte likvidáciu odborov a opatrenia proti informátorom v organizácii WIPO

V spolupráci s Federáciou medzinárodných združení zamestnancov verejnej správy (Federation of International Civil Servants' Associations – FICSA), ktorej členom je združenie zamestnancov WIPO. FICSA je federálna skupina združení zamestnancov alebo odborov v organizáciach, ktoré sú súčasťou spoločného systému Organizácie Spojených národov.

Generálny riaditeľ Svetovej organizácie duševného vlastníctva (WIPO) Francis Gurry 19. septembra 2014 prepustil Moncefa Kateba, predsedu rady zamestnancov WIPO, ktorý sa chystal odhaliť informácie o podvode, porušovaní zákona, zlom hospodárení a krádeži DNA zamestnancov, ktoré by mohli riaditeľa poškodiť. Gurry sa teraz snaží zrušiť zamestnaneckú radu a nahradiť ju novým a vedeniu ustupujúcim systémom.

Gurry sa rozhodol zriadiť vlastnú radu zamestnancov WIPO a v súčasnosti pripravuje nezákonné voľby, aby vytlačil súčasnú, riadne zvolenú zamestnaneckú radu, ktorá je na jeho vkus až príliš kritická. Tým pripraví zamestnancov WIPO o posledný nezávislý hlas, ktorý bol pripravený odhaľovať nesprávne postupy a zneužívanie právomocí v tejto špecializovanej agentúre Organizácie Spojených národov.

Gurry spravil tento zúfalý pokus v čase, keď sa usiluje o ututlanie a potlačenie vyšetrovacej správy, ktorá zrejme obsahuje nepriaznivé zistenia súvisiace s obvineniami, ktoré voči nemu boli vznesené. K tomuto pokusu pristúpil po tom, čo sa uskutočnilo verejné vypočutie v kongrese USA, na ktorom bol Gurry porovnaný so Seppom Blatterom, bývalým prezidentom FIFA, a po doručení listu od vedúcich niekoľkých dvojstranných podvýborov, ktoré požadujú jeho prepustenie.

Potrebujeme vašu podporu.

Povedzte Gurrymu, aby sa prestal mstiť informátorom a zákonne zvolenej zamestnaneckej rade. Povedzte členským štátom WIPO, aby požadovali Gurryho rezignáciu. V stávke je dôveryhodnosť organizácie, jej členských štátov a celého systému OSN.
Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
gabriel.duque@colombiaomc.ch, fngarambe@minaffet.gov.rw, wojciech.piatkowski@msz.gov.pl, chichiumesi@yahoo.com, s.seth05@mea.gov.in, livia.puscaragiu@romaniaunog.org, shiyuefeng@hotmail.com, kunihiko.fushimi@mofa.go.jp, rodrigo.araujo@itamaraty.gov.br, mulet@un.org, zraad@ohchr.org, freeassembly@ohchr.org, freedex@ohchr.org, defenders@ohchr.org