Tato kampan je nyní uzavrená.Zastavte rozbíjení odborů a přestaňte s odvetou proti interním informátorům v agentuře WIPO

Ve spolupráci s Mezinárodní federací sdružení zaměstnanců ve veřejné správě (FICSA), členem této federace je také Asociace zaměstnanců Světové organizace duševního vlastnictví WIPO. FICSA je mezinárodní federací asociací a odborů, jejíž zaměstnanci pracují v rámci OSN.

V září 2014 vyhodil generální ředitel Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) Francis Gurry prezidenta rady zaměstnanců WIPO Moncefa Kateba, který chtěl odhalit jeho podvody, přestupky, špatné hospodaření a krádeže DNA zaměstnanců agentury. Nyní se pan Gurry pokouší zrušit radu zaměstnanců a nahradit ji povolnou organizací přátelskou k vedení.

Pan Gurry se rozhodl vytvořit svoji vlastní radu zaměstnanců WIPO a v současné době připravuje ilegální volby, aby tak vypudil z funkce současnou, regulérně zvolenou radu zaměstnanců, která je podle něj až příliš kritická. Tím budou zaměstnanci WIPO připraveni o poslední možnost odhalovat nekalé praktiky a zneužívání moci v této specializované agentuře OSN.

Tento zoufalý pokus pana Gurryho, který se snaží ututlat a zarazit vyšetřovací zprávu, která zjevně obsahuje nepříznivé závěry proti němu, následoval po veřejném slyšení před kongresem USA, u kterého byl přirovnán k bývalému prezidentovi FIFA Seppu Blatterovi, a po dopise od vedoucích několika podvýborů z obou politických stran žádajících jeho odvolání.

Potřebujeme Vaši podporu.

Prosím, řekněte panu Gurrymu, aby přestal s odvetou proti interním informátorům a legálně zvolené radě zaměstnanců. Řekněte státům, které jsou členy WIPO, aby žádaly rezignaci pana Gurryho. Důvěryhodnost této organizace, členských států i celé OSN je v sázce.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
gabriel.duque@colombiaomc.ch, fngarambe@minaffet.gov.rw, wojciech.piatkowski@msz.gov.pl, chichiumesi@yahoo.com, s.seth05@mea.gov.in, livia.puscaragiu@romaniaunog.org, shiyuefeng@hotmail.com, kunihiko.fushimi@mofa.go.jp, rodrigo.araujo@itamaraty.gov.br, mulet@un.org, zraad@ohchr.org, freeassembly@ohchr.org, freedex@ohchr.org, defenders@ohchr.org