Tato kampan je nyní uzavrená.Ekvádor: Vláda vyhrožuje zrušením učitelských odborů

Ve spolupráci s mezinárodní odborovou federací Education International, která sdružuje 396 asociací a odborových sdružení ze 171 zemí a oblastí a která zastupuje přes 32,5 milionu učitelů a podpůrného perzonálu.

Učitelské odbory v Ekvádoru UNE (Unión Nacional de Educadores) čelí hrozbě zrušení v důsledku soudního řízení, které zahájil ministr školství, za legální rozpuštění odborů. Podle UNE usiluje ekvádorská vláda o zrušení odborů jako odplatu za letošní veřejné prohlášení na konferenci Mezinárodní organizace práce a ve Výboru Spojených národů pro lidská práva, kde UNE detailně a s důkazy objasnily, jak vláda systematicky porušuje právo na sdružování. Vláda odůvodňuje zrušení zavedením zvláštní směrnicí, dekretem 16, který se zaobírá registrací neziskových organizací, přestože ministr práce již dříve ujistil Mezinárodní organizaci práce, že se tento dekret nebude vztahovat na odborová sdružení. Mezinárodní odborová federace Education International a UNE vás žádají, abyste naléhali na ekvádorského ministra školství, pana Augusta Espinosa Andradeho, aby zastavil soudní řízení proti učitelským odborům a respektoval základní práva zaměstnanců ve školství a jejich organizací.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
augusto.espinosa@educacion.gob.ec, freddy.penafiel@educacion.gob.ec, leonardo_berrezueta@trabajo.gob.ec, onuginebra@mmrree.gob.ec, embassy@ecuador.org, rights@ei-ie.org