קמפיין זה הסתייםאקוודור: הממשלה מאיימת לסגור את ארגון המורים

בשיתוף עם חינוך בינלאומי, איגוד עולמי המאגד 396 איגודים וארגונים מ171 מדינות המייצגים למעלה מ32.5 מיליון מורים ועובדי הוראה

איגוד המורים באקוודור (UNE) עובד בפני סגירה ע"י הממשלה, בעקבות יוזמה של משרד החינוך. לטענת הארגון הסיבה לניסיון הסגירה הוא רצון של הממשלה "להעניש" את הארגון על הצהרותיו בכנס ארגון העבודה הבינלאומי (ILO) ובועדת האו"ם לזכויות אדם. הארגון הצהיר בפורומים אלה כי ממשלת אקוודור פוגעת בזכות העובדים להתאגד.
ממשלת אקוודור טוענת כי הסיבה ליוזמה היא חוסר עמידה של הארגון ב"תקנה 16" העוסקת בארגונים ללא מטרות רווח, אולם שר העבודה של אקוודור הבהיר, מוקדם יותר השנה, לנציגי ארגון העבודה הבינלאומי כי "תקנה 16" כלל לא חלה איגודים מקצועיים.
"חינוך בינלאומי" וארגון UNE קוראיםלך לשלוח מסר לשר החינוך של אקוודור, מר אוגוסטו אספינוזה, לפיו עליו לעצור את היוזמה ולכבד את זכותם הבסיסית של המורים ועובדי ההוראה להתאגד בארגונם המקצועי.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
augusto.espinosa@educacion.gob.ec, freddy.penafiel@educacion.gob.ec, leonardo_berrezueta@trabajo.gob.ec, onuginebra@mmrree.gob.ec, embassy@ecuador.org, rights@ei-ie.org