Tato kampan je nyní uzavrená.Turecko: Svoboda médií je pro demokracii nezbytná, propusťte novináře!

Ve spolupráci s Mezinárodní federací novinářů, která reprezentuje 600 000 novinářů ze 179 odborových organizací v 140 zemích. Federace bojuje za práva novinářů a za svobodu médií.

Stovky novinářů byly po nezdařeném puči v Turecku zatčeny, vyhozeny a zastrašovány - propusťte je. Turecko zažilo 15. července pokus o puč, při kterém bylo zabito více než 250 lidí a který zaútočil na základní demokratické instituce, jako např. na turecký parlament (TBMM). Mezinárodní a Evropská federace novinářů (IFJ-EFJ) bezvýhradně odsoudily puč a užití síly proti obyvatelům, novinářům a sdělovacím prostředkům. Po zkrachovalém puči byl vyhlášen výjimečný stav a probíhají nepřiměřené, bezhlavé čistky proti všem lidem, kteří by mohli mít spojení s tímto převratem. Turečtí představitelé se pokouší umlčet kritiku uvězněním novinářů, ukončením provozu rádií, televizních stanic a cenzurou internetu. Devadesát novinářů je ve vězení a více než 130 médií je od poloviny července oficiálně zakázáno. 2 500 novinářů přišlo o práci a na tucty pracovníků v médiích byl vydán zatykač. Úřady zatýkají rodinné příslušníky některých skrývajících se nebo uprchlých novinářů, aby je tak donutily se dobrovolně vydat. Pracovníci v sdělovacích prostředcích, novináři a bojovníci za svobodu tisku po celém světě se přidávají k protestu, který žádá propuštění všech uvězněných novinářů v Turecku.

Svoboda médií je pro demokracii nezbytná. Žádáme Turecko, propusťte novináře. Žurnalistika není zločin - Gazetecilik suç değildir!
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
contact@tccb.gov.tr, info@adalet.gov.tr, ibrahimkalin@gmail.com