Nijerya: Hükümet, işten çıkarılan işçileri desteklemek için müdahalede bulunmalı

153 ülkede, 4,5 milyondan fazla ulaştırma işçisini temsil eden 690 sendikanın küresel federasyonu olan Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu’nun işbirliğiyle.

Nijerya’da binlerce liman işçisi, 2015 yılının Aralık ayında işlerini kaybetmelerinden bu yana, ailelerinin geçimini sağlamak için mücadele ediyorlar. Nijerya Denizcilik İşçileri Sendikası’na üye olan puantörler ve güvenlik personeli, kendilerine herhangi bir kalıcı iş ya da gelir seçeneği sunulmaksızın, Ulusal Liman Başkanlığı tarafından fiilen işten atıldılar. Bu, Nijerya’nın, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün 137 sayılı Liman İşçileri Sözleşmesi 1973’ü onaylayarak kabul etmiş olduğu standartları karşılamadıkları anlamına geliyor. Hükümetten bu soruna bir çözüm bulunmasına yardımcı olmak ve işçilerin haklarını korumak için derhal müdahalede bulunmasını isteyin.


Siz de Yardım edebilirsiniz!İsminizi ve eposta adresinizi yazın ardından da sayfanın en altındaki "mesajı gönder" tuşuna basın.

İsminiz:
[gereklidir]
E-posta Adresiniz:
[gereklidir]
Sendikanız veya kurumunuz:
Ülkeniz:
Mesajınızı buraya yazın veya mevcut mesajı kullanın.Eğer gelecekte bizden başka acil eylem çağrılar almayı istiyorsanız, lütfen bu kutuyu işaretleyin:

Stop spam!
Güvenlik için, bu kutuya 3352 tuşlayınız:


Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
ijiomahcjoy@gmail.com