Maďarsko: Odboroví lídři veřejného sektoru vyhozeni v bezprecedentním útoku

Ve spolupráci s největší maďarskou odborovou konfederací MASZSZ, která reprezentuje pracovníky v soukromém i veřejném sektoru a která je součástí Evropské odborové konfederace ETUC a Mezinárodní odborové konfederace ITUC.

Výkonný ředitel společnosti Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit – FKFZrt, která zajišťuje údržbu veřejného prostoru v hlavním městě, vyhodil 13. ledna během vyjednávání o mzdách čtyři odboráře. Zástupci odborářů žádali spravedlivé zvýšení mezd a vyjádřili připravenost nespokojených pracovníků ke stávce. István Csontos, výkonný ředitel společnosti, která je odpovědná za odklízení odpadu, sanační práce a úklid veřejného prostoru v Budapešti, nejenže své čtyři kolegy vyhodil, ale zároveň je ani nepustil do odborové kanceláře. Jeden z vyhozených odborářů, tajemník odborů András Király, je zároveň prezidentem HVDSZ2000, odborové organizace zaměstnanců města, a je členem představenstva maďarské odborové konfederace MASZSZ. Odbory s podporou konfederace MASZSZ a jejích poboček stále doufají, že bude možné konflikt vyřešit. Tento čin je ve veřejném sektoru, ve státní společnosti bezprecedentním jednáním. Maďarští odboráři se obávají, že takovéto jednání otevírá v zemi novou protiodborovou éru.


Můžete pomoci! Napište své jméno a e-mailovou adresu, potom klikněte na „odeslat zprávu" na konci této stránky.

Jméno:
[požadováno]
E-mailová adresa:
[požadováno]
Váš svaz / organizace:
Vaše zeme:
Zde napište svoji zprávu - nebo stací použít již existující zprávu.Pokud byste od nás chtěli v budoucnu dostávat naléhavá upozornění o akcích, prosím, zaškrtněte toto políčko:

Stop spam!
Enter the number 3353 here:

Thank you

Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
fkfzrt@fkf.hu, tarlosistvan@budapest.hu