Nigéria: Vláda musí zasiahnuť na pomoc prepusteným dokárom

V spolupráci s Medzinárodnou federáciou pracovníkov v doprave (International Transport Workers Federation – ITF), celosvetovou federáciou 690 odborových organizácií zastupujúcich vyše 4,5 milióna pracovníkov v doprave zo 153 krajín.

Tisícky dokárov v Nigérii bojujú o obživu svojich rodín, odkedy v decembri 2015 prišli o prácu. Kontrolórov tovaru a bezpečnostných zamestnancov, členov nigérijského odborového zväzu pracovníkov v námornej doprave, vyhodil z práce národný orgán na správu prístavov bez toho, aby im zabezpečil trvalé náhradné pracovné miesta alebo príjem. To znamená, že prístavný orgán nesplnil štandardy, ku ktorým sa Nigéria zaviazala ratifikáciou dohovoru Medzinárodnej organizácie práce pracovníkoch v prístavoch z roku 1973 (č. 137). Povedzte vláde, aby hneď zasiahla, pomohla nájsť riešenie a ochránila práva pracovníkov.


Aj vy môžete pomôcť! Napíšte svoje meno a e-mailovú adresu a kliknite na tlačidlo "Poslať správu" v dolnej časti tejto stránky.

Meno:
[požadovaný údaj]
E-mailová adresa:
[požadovaný údaj]
Vaše odbory/organizácia:
Vaša krajina:
Sem napíšte svoju správu - alebo jednoducho použite existujúcu správu.Ak máte záujem o ďalšie upozornenia o naliehavých akciách, označte toto políčko:

Stop spam!
Enter the number 3362 here:

Thank you

Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
ijiomahcjoy@gmail.com