Maďarsko: Predstavitelia odborov pracovníkov verejného sektora vyhodení v rámci útoku, aký nemá obdobu

V spolupráci s MASZSZ, najväčšou maďarskou konfederáciou odborových zväzov, ktorá zastupuje pracovníkov v súkromnom a verejnom sektore a ktorá je pridružená k organizáciám ETUC a ITUC.

Generálny riaditeľ spoločnosti Fővárosi Közterület-fenntartó – FKFZrt (kapitálová spoločnosť pre údržbu verejných priestorov) 13. januára počas rokovaní o mzdách vyrazil štyroch odborárov. Predstavitelia odborov požadovali spravodlivé zvýšenie miezd a vyjadrili sa, že pracovníci sú z dôvodu nespokojnosti pripravení vstúpiť do štrajku. István Csontos, generálny riaditeľ spoločnosti zodpovednej za odvoz a likvidáciu odpadu, hygienické opatrenia, čistenie verejných priestranstiev v hlavnom meste Budapešť, zareagoval tak, že štvoricu kolegov nielen vyhodil, ale vymkol ich aj z ich odborovej kancelárie. András Király, tajomník odborovej organizácie v podniku a jeden z prepustených odborárov, je aj predsedom odborovej organizácie HVDSZ2000 združujúcej komunálnych pracovníkov a členom predsedníctva konfederácie MASZSZ. Odbory s podporou konfederácie MASZSZ a pridružených organizácií stále hľadajú spôsob, ako tento konflikt vyriešiť. Tento čin nemá vo verejnom sektore a vo verejnej spoločnosti obdobu. Maďarskí odborári sa obávajú, že sa tým otvára nová éra prenasledovania odborárov v krajine.


Aj vy môžete pomôcť! Napíšte svoje meno a e-mailovú adresu a kliknite na tlačidlo "Poslať správu" v dolnej časti tejto stránky.

Meno:
[požadovaný údaj]
E-mailová adresa:
[požadovaný údaj]
Vaše odbory/organizácia:
Vaša krajina:
Sem napíšte svoju správu - alebo jednoducho použite existujúcu správu.Ak máte záujem o ďalšie upozornenia o naliehavých akciách, označte toto políčko:

Stop spam!
Enter the number 3363 here:

Thank you

Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
fkfzrt@fkf.hu, tarlosistvan@budapest.hu