Turecko: 14 odborových lídrů stále ve vězení

Ve spolupráci s Mezinárodní federací pracovníků v dopravě (ITF), celosvětovou federací 690 odborových organizací zastupující 4,5 milionu pracovníků v dopravě v 153 zemích.

Čtrnáct lídrů a členů ankarské pobočky turecké odborové organizace TÜMTİS čelí vězení za politicky motivované obvinění z roku 2007. Žádáme jejich bezpodmínečné propuštění. Těchto 14 lidí bylo mezi 17 zadrženými při ranní policejní razii v roce 2007, která následovala po stížnosti logistické společnosti, ve které vedly odbory TÜMTİS velmi úspěšnou odborovou kampaň. Navzdory mezinárodním protestům a evidentním nesrovnalostem ve vedení procesu a obžalobách byli odboroví lídři v roce 2012 odsouzeni k trestu odnětí svobody za neuvěřitelné zločiny „zakládání organizace za účelem spáchání trestného činu, porušování práva na pokojnou práci prostřednictvím nátlaku za účelem nečestného obohacení a bránění v užívání odborových práv“. Tato odsouzení a celý proces porušuje mezinárodní právo. Odborové organizace TÜMTİS a ITF se proti rozsudku odvolaly, ale navzdory všem důkazům o zmanipulování procesu odvolací soud rozsudky potvrdil.


Můžete pomoci! Napište své jméno a e-mailovou adresu, potom klikněte na „odeslat zprávu" na konci této stránky.

Jméno:
[požadováno]
E-mailová adresa:
[požadováno]
Váš svaz / organizace:
Vaše zeme:
Zde napište svoji zprávu - nebo stací použít již existující zprávu.Pokud byste od nás chtěli v budoucnu dostávat naléhavá upozornění o akcích, prosím, zaškrtněte toto políčko:

Stop spam!
Enter the number 3374 here:

Thank you

Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
ozelkalem@basbakanlik.gov.tr, tumtis.basin@gmail.com