Ця кампанія закрита.Казахстан: припинити репресії та почати діалог з робітниками

Ця кампанія ведеться у співпраці з профспілкою IndustriALL і Міжнародною конфедерацією профспілок (МКП).


Влада Казахстану проводять широкомасштабні репресії проти лідерів і активістів незалежних профспілок в Мангістауській області (Західний Казахстан). Місцева влада та керівництво нафтосервісної компанії «OCC» придушили мирну акцію протесту робітників - 20 січня було заарештовано голову профспілки працівників компанії Амін Єлеусінова та інспектор з праці профспілки Нурбека Кушакбаєва. 7 квітня в Астані Кушакбаєв був засуджений «за заклики до страйку» відповідно до репресивного кримінального кодексу, прийнятого в 2014 році і був засуджений до 2,5 років виправно-трудової колонії. Суд також вирішив задовольнити позов компанії «OCC» в розмірі 25 мільйонів тенге (80 тисяч доларів США) за нібито завдану Кушакбаєвим фінансових збитків. У той же час керівництво «OCC» проводить масові звільнення співробітників, які брали участь в акціях протесту. Компанія є частиною найбільшої державної нафтогазової компанії в Казахстані «КазМунайГаз».
Щоб зупинити репресії проти профспілкових лідерів і активістів необхідна міжнародна підтримка. Вимагайте від керівництва «КазМунайГаза» припинити репресії і почати діалог з робітниками, підписавши цю петицію.
Ваше повідомлення буде відправлено за наступними електронними адресами:
press@kmg.kz, Astana@kmg.kz, doverie@kmg.kz, DAtchibaev@occ.kz, AMusataiuly@occ.kz, NKalzhan@occ.kz, knprkcampaign@gmail.com