Tato kampan je nyní uzavrená.Kambodža: Podpořte pracovníky v jejich osamoceném boji za mzdy a odstupné

Ve spolupráci s organizacemi Workers United Canada Council, Maquila Solidarity Network a Clean Clothes Campaign. Workers United je odborová organizace bojující za 150 000 pracovníků po celé Kanadě a Spojených státech amerických, jejíž členové pracují v oděvním, textilním a zpracovatelském průmyslu, v maloobchodech, v distribucích zboží, v prádelnách, pohostinství, potravinářství a v sociálních službách.

Náhlé uzavření oděvní továrny zanechalo 208 kambodžských pracovníků bez práce, mzdy nebo zákonného odškodnění. Po roce tito pracovníci, převážně ženy, stále bojují za spravedlnost. Továrna Chung Fai Knitwear vyráběla oblečení pro společnosti Marks & Spencer (UK), Nygård (Kanada) a Bonmarché (UK). Jejich boj trvá již dlouho.
Aby zabránili majitelům v prodeji zbylého zařízení továrny, postavili se za svoje práva jak fyzickou okupací továrny, tak i právními prostředky. Protestovali před kancelářemi společnosti Mark & Spencer v Phnompenhu, před ministerstvem práce a soudem. Zaslali dopisy společnostem, pro které vyráběli oblečení, a naléhavě je v nich žádali o pomoc a možnost setkání. Nic z toho nepomohlo. Nyní pracovníci podporováni odbory a pracovněprávními organizacemi žádají tyto oděvní značky, aby dostály své odpovědnosti a zajistily pracovníkům jejich zákonné, dosud nevyplacené platby.

Podívejte se na video zde: (v anglickém jazyce)
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
corporate.press@marks-and-spencer.com, Nygard.Public.Relations@Nygard.com, bonmarche.sc@fticonsulting.com, info@workersunitedunion.ca