Táto kampaň už skončila.Irán: Sloboda pre Rezu Šahabiho a Esmaila Abdiho

 
V spolupráci s medzinárodnou organizáciou pracovníkov v oblasti vzdelávania Education International a s Medzinárodnou federáciou pracovníkov v doprave.

Odborári v Iráne trpia neustálym prenasledovaním zo strany štátnych orgánov. Oberajú ich o odborové práva a občianske slobody, odboroví predstavitelia sú zatýkaní z dôvodov, ktoré súvisia s ich činnosťami týkajúcimi sa obrany záujmov pracovníkov. Organizácia Education International a Medzinárodná federácia pracovníkov v doprave majú mimoriadne obavy o osud dvoch odborárov: Rezu Šahabiho a Esmaila Abdiho.
Reza Šahabi, pokladník Syndikátu pracovníkov autobusovej spoločnosti pre Teherán a priľahlé mestské časti, bol zo zdravotných dôvodov dočasne prepustený z väzby z dôvodu mimoriadne zlého zaobchádzania vo väzení. Jeho žiadosť o predĺženie ošetrovania bola zamietnutá a teraz je späť vo väzení. Okrem toho sa jeho väzba v dôsledku neprítomnosti predĺžila o 968 dní. Reza Šahabi sa 9. augusta pridal k hladovke na protest proti neľudským väzobným podmienkam v iránskych väzniciach.
Esmail Abdi, vedúci predstaviteľ Odborovej asociácie teheránskych učiteľov, ktorý bol na základe vykonštruovaných obvinení odsúdený na šesť rokov vo väzení, bol po 38 dňoch hladovky, ktorou protestoval proti nepretržitým represiám proti učiteľom a proti slabej nezávislosti súdov v Iráne, prevezený do nemocnice. O dva dni neskôr ho vrátili do evinskej väznice. Esmail Abdi bol v júni krátko prepustený na kauciu, aby ho 27. júla znovu zatkli.
Potrebujeme vašu podporu, aby sme zatlačili na iránske orgány, aby natrvalo prepustili Esmaila Abdiho a Rezu Šahabiho.
Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
media@rouhani.ir, iran@un.int, mission.iran@ties.itu.int, secretariat@iranembassy.be, rights@ei-ie.org