Táto kampaň už skončila.Kambodža: Podporte osamotených pracovníkov v ich boji za nevyplatené mzdy a príspevky

V spolupráci s Workers United Canada Council (Kanadská rada zväzu pracujúcich), Maquila Solidarity Network (Solidárna sieť pracovníkov v maquilách) a Clean Clothes Campaign (Kampaň za čisté šaty). Organizácia Workers United je odborový zväz združujúci 150 000 pracovníkov v Spojených štátoch a Kanade, ktorí pracujú v odvetví výroby odevov, textilu, v maloobchode, vo výrobnom sektore, v distribúcii, v práčovniach, pohostinských, reštauračných a sociálnych službách.

V dôsledku náhleho uzatvorenia odevnej továrne ostalo 208 pracovníkov v Kambodži bez práce, platu či bez ich zákonného odstupného. Rok po zatvorení továrne títo pracovníci, medzi ktorými sú najmä ženy, stále bojujú za spravodlivosť. Továreň Chung Fai Knitwear vyrábala odevy pre značky Marks & Spencer (UK), Nygård (Kanada) a Bonmarché (UK). Ich boj trvá už veľmi dlho.
Za svoje práva sa postavili tým, že obsadením továrne, ale aj právnymi opatreniami majiteľom zabránili rozpredať zostávajúci majetok továrne. Protestovali aj pred kanceláriami spoločnosti Marks & Spencer v Phnom Penhi, pred ministerstvom práce a pred súdom. Rozoslali listy uvedeným značkám, v ktorých ich prosili o pomoc a žiadali o stretnutie. Nič z toho im nepomohlo. Teraz s podporou odborov a organizácií bojujúcich za práva pracujúcich požadujú, aby tieto značky prevzali zodpovednosť a zabezpečili, že pracovníci dostanú vyplatené, čo im po práve náleží.

Video (v anglickom jazyku)
Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
corporate.press@marks-and-spencer.com, Nygard.Public.Relations@Nygard.com, bonmarche.sc@fticonsulting.com, info@workersunitedunion.ca