Bielorusko: Zastavte útoky proti predstaviteľom odborov

V spolupráci s organizáciou IndustriALL a s Medzinárodnou konfederáciou odborových zväzov.

Dňa 2. augusta bieloruské orgány zadržali a vypočúvali Hennadija Fedyniča, predsedu Odborového zväzu pracovníkov v rádiokomunikačnom a elektronickom priemysle (REP) a člena výkonného výboru IndustriALL, Ihora Komlika, hlavného účtovníka REP a predsedu miestnej organizácie REP v Minsku, a niekoľko zamestnancov odborov.
Obidvaja odborári teraz čelia vyšetrovaniu a obvineniam, podľa ktorých sa údajne dopustili veľkého daňového úniku, a hrozí im tri až päť rokov väzenia. Ihor Komlik bol vo väzení od 2. augusta. Obvinenia z neplatenia daní sa týkajú solidárnej podpory, ktorú odbory prijali v roku 2011 a ktorú nemožno považovať za súkromné prostriedky. Obvinenia sú neopodstatnené a ich cieľom je oslabenie odborov ako pomsta za aktívny občiansky postoj ich predstaviteľov a za ich boj za ochranu sociálnych a ekonomických záujmov pracujúcich v Bielorusku. Pripojte sa k našej požiadavke za okamžité prepustenie Ihora Komlika a ukončenie trestného stíhania, ktoré sa týka jeho a Hennadija Fedyniča.


Aj vy môžete pomôcť! Napíšte svoje meno a e-mailovú adresu a kliknite na tlačidlo "Poslať správu" v dolnej časti tejto stránky.

Meno:
[požadovaný údaj]
E-mailová adresa:
[požadovaný údaj]
Vaše odbory/organizácia:
Vaša krajina:
Sem napíšte svoju správu - alebo jednoducho použite existujúcu správu.Ak máte záujem o ďalšie upozornenia o naliehavých akciách, označte toto políčko:

Stop spam!
Enter the number 3561 here:

Thank you

Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
contact@president.gov.by, belarus.geneva@mfa.gov.by, mail@mfa.gov.by, info@prokuratura.gov.by, profrep@gmail.com