Kazakistan: Sendika önderlerine yönelik baskıları durdurun

IndustriALL ve Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu’nun işbirliğiyle.

2017 yılının Temmuz ayının sonlarında, Kazakistan’da bir mahkeme, Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu’nun (KNPRK) Genel Başkanı Larisa Harkova'yı mahkûm etti. Mahkeme, Harkova’ya dört yıl boyunca seyahat etme yasağı getirdi ve beş yıl süreyle sendikalarda seçilmiş yöneticilik görevlerinde bulunmaktan men etti. Daha önce, KNPRK’nin genel başkan yardımcısı ve Petrol İnşa Şirketi tesislerinde sendika başkanı olan Amin Eleussinov hapis cezasına çarptırılmıştı. Kazakistan hükümetine sendika karşıtı baskılara son vermesini söylemek için kampanyamıza katılın.


Siz de Yardım edebilirsiniz!İsminizi ve eposta adresinizi yazın ardından da sayfanın en altındaki "mesajı gönder" tuşuna basın.

İsminiz:
[gereklidir]
E-posta Adresiniz:
[gereklidir]
Sendikanız veya kurumunuz:
Ülkeniz:
Mesajınızı buraya yazın veya mevcut mesajı kullanın.Eğer gelecekte bizden başka acil eylem çağrılar almayı istiyorsanız, lütfen bu kutuyu işaretleyin:

Stop spam!
Güvenlik için, bu kutuya 3567 tuşlayınız:


Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
press@akorda.kz, akorda.press@gmail.com, kanc@adilet.gov.kz, mission@kazakhstan-geneva.ch, mfa@mfa.kz, press_mtszn@mail.ru, t.duisenova@enbek.gov.kz, info@ombudsman.kz, press@prokuror.kz, knprkcampaign@gmail.com