Kolombiya: Sendika önderine yönelik baskılara son verin

154 ülkede yaşamsal öneme sahip kamu hizmetlerini üreten 20 milyon çalışan kadın ve erkeği temsil eden ve küresel bir sendika federasyonu olan Kamu Hizmetleri Enternasyonali’nin işbirliğiyle.

Carlos E. Castaneda Ravelo, Kolombiya'da 6.600'den fazla üyesi bulunan Ulusal İşçi Sendikaları Birliği’nin (SUNET) genel başkanı. SUNET, PSI’nın ve Central Unitaria de Trabajadores de Colombia’nın (CUT) Bogota-Cundinamarca şube örgütünün bir üyesi. Carlos, 2006 yılında, örgütlenme özgürlüğü hakkını kullanarak, Cumhuriyet Senatosu seçimlerinde Polo Democrático Alternativo Partisi’nin adayını desteklediğini dile getirdiği için işten çıkarıldı ve 10 yıl süreyle kamu hizmetlerinden men edildi. Bununla birlikte, işten çıkarma emri hâlâ kesin karara bağlanmış değil ve Castaneda, yeni Başsavcı Fernando Carrillo Florez'den kendisine verilen cezanın gözden geçirmesini ve iptal etmesini talep etmiş durumda. PSI, Florez'tan Castaneda’nın davasını dikkatli bir bicimde gözden geçirmesini, bu haksız ve orantısız cezayı tamamen bozmasını ya da en azından kısıtlama süresinin sona ermiş olması nedeniyle iptal edildiğini ilan etmesini istiyor.


Siz de Yardım edebilirsiniz!İsminizi ve eposta adresinizi yazın ardından da sayfanın en altındaki "mesajı gönder" tuşuna basın.

İsminiz:
[gereklidir]
E-posta Adresiniz:
[gereklidir]
Sendikanız veya kurumunuz:
Ülkeniz:
Mesajınızı buraya yazın veya mevcut mesajı kullanın.Eğer gelecekte bizden başka acil eylem çağrılar almayı istiyorsanız, lütfen bu kutuyu işaretleyin:

Stop spam!
Güvenlik için, bu kutuya 3575 tuşlayınız:


Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
procurador@procuraduria.gov.co, fcarrilloflorez@gmail.com, rights@world-psi.org