Tato kampan je nyní uzavrená.Indonésie: Každé dítě musí chodit do školy – společnost ICTSI musí zastavit útoky proti odborářům

Ve spolupráci s Mezinárodní federací pracovníků v dopravě (International Transport Workers Federation), globální federací 690 organizací reprezentující přes 4,5 milionu pracovníků v dopravě v 153 zemích.

Právě nyní jsou děti v Indonésii nuceny odejít ze školy, protože společnost ICTSI, jedna ze světově nejvíce ziskových společností zabývajících se nakládáním a vykládáním lodí, útočí na jejich rodiče za to, že s odbory bojují za mzdu, která bude pokrývat životní náklady.
Společnost ICTSI systematicky omezuje mzdy a pracovní podmínky v jakartském přístavu. Pokud si pracovníci chtějí vydělat mzdu alespoň na úrovni životního minima, nutí je do dlouhých, nebezpečných přesčasů. Odborářům z odborové organizace FBTPI ale společnost možnost přesčasů odmítla a mnoho z nich nyní není schopno platit základní životní náklady, jsou i vystěhováváni ze svých domovů a musí své děti brát ze školy. Společnost ICTSI trestá odboráře za to, že se postavili za svá práva.
Každé dítě by mělo chodit do školy. Každý pracující si zaslouží žít důstojně. Žádné dítě nesmí být trestáno za to, že se jeho rodiče staví za svoje práva.
Přidejte se k nám a žádejte, aby společnost ICTSI platila spravedlivé mzdy a přestala útočit na odboráře a jejich rodiny!
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
CGonzalez@ICTSI.com, RSalvador@ICTSI.com, aandrade@oja.co.id, aandrade@ICTSI.com, justicefordockers@itf.org.uk