Tato kampan je nyní uzavrená.Gruzie: Zastavte rozbíjení odborů v závodě Rustavi Azot

Ve spolupráci s Odborovou organizací pracovníků v hutnickém, důlním a chemickém průmyslu v Gruzii a celosvětovou odborovou organizací IndustriALL, která zastupuje 50 milionů pracujících v 140 zemích v důlním, energetickém a zpracovatelském průmyslu a je další silou celosvětové solidarity v boji za lepší pracovní podmínky a odborová práva.

Pracovníci v Gruzii čelí nátlaku. Gruzínský výrobní závod hnojiv „Rustavi Azot“, který býval modelovým, sociálně orientovaným závodem, se po příchodu nového vlastníka na začátku tohoto roku obrátil proti místní Odborové organizaci pracovníků v hutnickém, důlním a chemickém průmyslu v Gruzii, přičleněné organizaci celosvětové odborové organizace IndustriALL Global Union. Zaměstnanci jsou kvůli svému členství v odborech pronásledováni a utlačováni. Jsou managementem a přímými nadřízenými nuceni k vystoupení z odborů. V prvních dvou měsících tohoto roku ve snaze zničit odbory vyhodil management nezákonně 350 lidí.
Od letošního března se odborová organizace marně snaží vyjednávat s managementem. Opakovaně žádala gruzínské ministerstvo práce, zdraví a sociálních věcí o pomoc. Bohužel, ministerstvo nebylo schopné přivést obě strany k jednacímu stolu. Slabá pozice ministerstva ve skutečnosti jen ulehčila a povzbudila nezákonné a diskriminační chování společnosti Rustavi Azot. Každý den jsou desítky pracovníků nuceny proti své vůli odejít z odborů, co je porušením národní legislativy, jako i úmluv Mezinárodní organizace práce číslo 87 a 98.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
info@rustaviazot.ge, info@president.gov.ge, info@moh.gov.ge