Ukrajina: podporte baníkov v ich boji za slušné podmienky

V spolupráci s Konfederáciou slobodných odborových zväzov Ukrajiny – KVPU a organizáciou IndustriALL, ktorá zastupuje 50 miliónov pracovníkov v ťažobnom, energetickom a spracovateľskom priemysle zo 140 krajín a ktorá je významnou posilou v oblasti medzinárodnej solidarity nastupujúcou do zápasu za lepšie pracovné podmienky a odborárske práva na celom svete.

Baníci z bane Žovtnev, ktorú vlastní ukrajinská spoločnosť Krivorožský železorudný kombinát (Криворізький залізорудний комбінат – KZRK), začali 3. septembra protestovať pod zemou a požadujú zvýšenie miezd, ukončenie porušovania hodnotení bezpečnosti pracoviska, lepšie pracovné podmienky a penzijné programy z dôvodu náročných pracovných podmienok. Protesty sa rozšírili do troch ďalších baní – Gvardijska, Ternivska a Batkivščyna – a teraz protestuje takmer 400 baníkov. Od 18. septembra stále ostáva pod zemou 170 protestujúcich baníkov. Zdravie protestujúcich sa v dôsledku nezdravého prostredia zhoršuje. Rodinní príslušníci usporiadali solidárne protesty v meste Kryvyj Rih a v Kyjeve a objavili sa správy o nátlaku na baníkov a ich príbuzných.


Aj vy môžete pomôcť! Napíšte svoje meno a e-mailovú adresu a kliknite na tlačidlo "Poslať správu" v dolnej časti tejto stránky.

Meno:
[požadovaný údaj]
E-mailová adresa:
[požadovaný údaj]
Vaše odbory/organizácia:
Vaša krajina:
Sem napíšte svoju správu - alebo jednoducho použite existujúcu správu.


Stop spam!
Enter the number 4644 here:

Thank you


Ak máte záujem o ďalšie upozornenia o naliehavých akciách, označte toto políčko:

Yes:
No:Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
krruda@krruda.dp.ua, izdat.co@gmail.com