Egypt: Solidarita s pracovníčkami a pracovníkmi textilky v El Mahalle

V spolupráci s Center for Trade Unions and Workers Services (CTUWS) (Centrum pre odborové organizácie a organizácie pracovníkov), egyptskou mimovládnou organizáciou založenou v marci 1990 odborovými predstaviteľmi a aktivistami na základe ich skúseností v egyptskom odborovom hnutí.

Od 22. februára 2024 textilnou továrňou v egyptskom meste El Mahalla zmietajú nepokoje. Všetko sa začalo, keď približne sa 3 700 žien zhromaždilo na protest proti nízkym mzdám. Neskôr všetci pracovníci spoločnosti oznámili štrajk a požadovali od vlády, aby schválila sľubovanú minimálnu mzdu 6 000 EGP (asi 110 EUR). Pracovníci požadujú úpravu miezd a príspevky na jedlo, zvýšené o 900 EGP. Napriek pokojným demonštráciám vedenie spoločnosti a vláda odmietli rokovať. Minister pre otázky verejného sektora zvýšil minimálny príjem na 6 000 EGP, ostatné požiadavky však ostali odignorované. Pracovníci ukončili svoj štrajk 29. februára, čelia však vyhrážkam a väzneniu. Národná bezpečnosť zatkla trinásť pracovníkov, dvaja z nich sú stále vo väzbe. Niektorí pracovníci dostali vyhrážky týkajúce sa prepustenia za absenciu na pracovisku, hoci v tom čase boli vo väzbe. Táto skutočnosť poukazuje na pravdepodobne nezákonné konanie spoločnosti.

AKTUALIZÁCIA: Štátna bezpečnostná prokuratúra sa chystá v nedeľu 24. marca 2024 preskúmať obnovenie väzby Mohammeda Mahmouda Talbu a Waela Mohameda Abouzeida, pracovníkov v Ghazl Al-Mahalle. Obidvaja pracovníci sú zadržiavaní v súvislosti s ich účasťou na štrajku pracovníkov v El Mahalle. Ich číslo veci je 717 z roku 2024.


Aj vy môžete pomôcť! Napíšte svoje meno a e-mailovú adresu a kliknite na tlačidlo "Poslať správu" v dolnej časti tejto stránky.

Meno:
[požadovaný údaj]
E-mailová adresa:
[požadovaný údaj]
Vaše odbory/organizácia:
Vaša krajina:
Sem napíšte svoju správu - alebo jednoducho použite existujúcu správu.


Stop spam!
Enter the number 5415 here:

Thank you


Ak máte záujem o ďalšie upozornenia o naliehavých akciách, označte toto políčko:

Yes :
No :Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
sales@misrmehalla.com, mmanpower5@gmail.com