Mısır: Mahalla Tekstil İşçileriyle Dayanışma

In partnership with the Center for Trade Unions and Workers Services (CTUWS), an Egyptian non-governmental organisation established in March 1990 by some labour leaders and activists guided by their experience in the Egyptian labour movement.

Mısır'daki El Mahala Tekstil Fabrikası'nda eylemler 22 Şubat 2024'ten bu yana devam ediyor. Olay, yaklaşık 3,700 kadının düşük ücretleri protesto etmek için bir araya gelmesiyle başladı. Daha sonra, şirketin tüm çalışanları, hükümetin Vaad ettiği 6.000 Mısır poundu (120 dolar) tutarındaki asgari ücreti vermesini talep ederek greve çıktı. İşçiler ücret düzenlemesi ve yemek yardımı talep etti. Barışçıl gösterilere rağmen, yönetim ve hükümet müzakere yapmayı reddetti. Bakanlık asgari ücreti 6.000 Mısır pounduna yükseltti, ancak diğer talepler göz ardı edildi. İşçiler grevi 29 Şubat'ta sonlandırdılar ancak tehditlerle ve gözaltılarla karşı karşıya kaldılar. Güvenlik güçleri 13 kişiyi gözaltına aldı ve iki kişiyi tutukladı. Bazı işçiler gözaltında oldukları gün işe gelmedikleri gerekçesiyle işten çıkarılmakla tehdit edildi.


Siz de Yardım edebilirsiniz!İsminizi ve eposta adresinizi yazın ardından da sayfanın en altındaki "mesajı gönder" tuşuna basın.

İsminiz:
[gereklidir]
E-posta Adresiniz:
[gereklidir]
Sendikanız veya kurumunuz:
Ülkeniz:
Mesajınızı buraya yazın veya mevcut mesajı kullanın.


Stop spam!
Güvenlik için, bu kutuya 5416 tuşlayınız:Eğer gelecekte bizden başka acil eylem çağrılar almayı istiyorsanız, lütfen bu kutuyu işaretleyin:

Yes :
No :Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
sales@misrmehalla.com, mmanpower5@gmail.com