This campaign is now closed.Fiji: Nadi Havaalanı'ndaki lokavta son verin

153 ülkede, 4,5 milyondan fazla ulaştırma işçisini temsil eden, 690 sendikanın küresel federasyonu olan Uluslararası Taşımacılık İşçileri Federasyonu’nun işbirliğiyle.


Air Terminal Services (ATS) Nadi Uluslararası Havalimanı'nda yer hizmetleri sağlayan bir şirket ve 250 işçi istihdam ediyor. Şirketin faaliyet gösterdiği alanlar arasında tüm havayolları için verilen bagaj taşıma, check-in, uçak bakım ve ikram hizmetleri yer alıyor. İşçiler, Birleşmiş Havayolu Çalışanları Sendikası’na (FASA) üyeler. 16 Aralık günü, bir genel kurul toplantısından geri döndükten sonra, işçilere karşı lokavt uygulaması başlatıldı.
İşçiler, Air Terminal Services’in %49’una sahipler ve kalan yüzde % 51 ise Fiji Hükümeti’ne ait. Sendika ve üyeleri, şirketin mevcut İcra Kurulu Başkanı tarafından kötü yönetilmesiyle ilgili sorunları gündeme getirdikleri için hedef alınıyorlar. Bu sorunlar arasında, işçilerin 11 yıldır hiç ücret artışı almamış olmaları ve işyerinde yaşanan önemli sorunların giderilmemesi yer almaktadır.
Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
pmsoffice@connect.com.fj, pspmoffice1@connect.com.fj, pmo_privateoffice@govnet.gov.fj, clientservices2@govnet.gov.fj