This campaign is now closed.Czechy: Stop dla niszczenia związków zawodowych przez Ryanair!

We współpracy z Europejską Federacją Pracowników Transportu, która obejmuje związki zawodowe sektora transportu Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Europy Środkowej i Wschodniej. ETF reprezentuje ponad 5 milionów pracowników transportu z ponad 200 związków w sektorze transportu i 41 krajów europejskich.

Związek zawodowy personelu pokładowego B.United został niedawno zarejestrowany w Czechach i reprezentuje bezpośrednich pracowników Ryanair i pracowników agencji. Pracownicy powiadomili Ryanair w dniu 28 maja o istnieniu związku i zwrócili się z prośbą o nadzwyczajne spotkanie w dniu 1 czerwca. Dzień później, 29 maja, trzech liderów związkowych - Matteo Pizzolato, Andrea Schiraldi, Izhar Arcos Poveda - zostało zwolnionych przez Ryanair. Jest to wyraźny atak na prawo do organizowania się wszystkich pracowników Ryanair i ekstremalna taktyka zastraszania. Pracownicy są zdecydowani przeciwstawić się tym działaniom przy pomocy czeskiego związku zawodowego Odborový svaz dopravy (OSD).
Możesz wesprzeć ich w walce, wysyłając wiadomość do czeskiego Premiera Andreja Babiša i Minister Pracy i Spraw Społecznych Jany Málačovej.
Twoja wiadomość zostanie wysłana do następujących adresatów:
etfeurope@gmail.com