Tato kampan je nyní uzavrená.Česká republika: Zastavte rozbíjení odborů ve společnosti Ryanair

Ve spolupráci s Evropskou federací pracovníků v dopravě (ETF), která sdružuje odborové organizace v dopravě z Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a ze střední a východní Evropy. ETF zastupuje přes 5 milionů pracovníků v dopravě z více než 200 odborových organizací v dopravě ze 41 evropských zemí.

Před nedávnem byla v České republice zaregistrována odborová organizace palubního personálu a pilotů B.United, zastupující kmenové i agenturní pracovníky společnosti Ryanair. Zaměstnanci 28. května informovali společnost Ryanair o založení odborů a požádali o mimořádné setkání na 1. června. Následující den, 29. května, byli tři představitelé odborů, Matteo Pizzolato, Andrea Schiraldi a Izhar Arcos Poveda, vyhozeni. Toto chování je jasným útokem na právo organizovat se pro všechny pracovníky společnosti Ryanair a jde o taktiku extrémního zastrašování ze strany společnosti. Pracovníci jsou odhodláni bránit se s pomocí Odborového svazu dopravy (OSD) proti tomuto protiprávnímu jednání.

V jejich boji je můžete podpořit zasláním dopisu českému předsedovi vlády Andreji Babišovi a ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
etfeurope@gmail.com