Cihan Erdal’a özgürlük için hemen harekete geç!

In partnership with The Canadian Union of Public Employees, Canada's largest trade union.

Kanada Kamu Çalışanları Sendikası (CUPE) üyesi Cihan Erdal, Eylül 2020'den beri Türkiye'de haksız yere hapiste tutuluyor. CUPE, Kanada hükümetini, Cihan’ın hapisten çıkıp güvenli bir şekilde Kanada'ya gelmesi için girişimlerde bulunmaya çağırıyor.
Önümüzdeki haftalar çok önemli. Cihan'ın davasını Türk hükümeti için birinci öncelik haline getirmeli ve harekete geçilmesini talep etmeliyiz.
CUPE Genel Başkanı Mark Hancock ve Mali Sekreteri Charles Fleury, Kanada Dışişleri Bakanı Marc Garneau'ya bir mektup gönderdi ve CUPE’nin çağrısını yineledi. Ankara Savcılığı’na, Adalet Bakanı’na ve Türkiye Cumhurbaşkanı'na ülkelerinin insan hakları yükümlülüklerini hatırlatarak onları Cihan'ı serbest bırakmaya ve eve dönmesine izin vermeye teşvik ederek yardımcı olabilirsiniz.
Dayanışmamız Cihan'ın sağ salim eve dönmesine yardımcı olacaktır.


Siz de Yardım edebilirsiniz!İsminizi ve eposta adresinizi yazın ardından da sayfanın en altındaki "mesajı gönder" tuşuna basın.

İsminiz:
[gereklidir]
E-posta Adresiniz:
[gereklidir]
Sendikanız veya kurumunuz:
Ülkeniz:
Mesajınızı buraya yazın veya mevcut mesajı kullanın.


Stop spam!
Güvenlik için, bu kutuya 4840 tuşlayınız:Eğer gelecekte bizden başka acil eylem çağrılar almayı istiyorsanız, lütfen bu kutuyu işaretleyin:

Yes:
No:Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
marc.garneau@parl.gc.ca,embassy.ottawa@mfa.gov.tr,diabgm@adalet.gov.tr,info@adalet.gov.tr,freecihanerdalca@gmail.com