This campaign is now closed.Tayland: 2020 Olimpiyatlarının destekçilerinden Mitsubishi Elektrik’in işçilerine yönelik onur kırıcı uygulamaları

Madencilik, enerji ve imalat sektörlerinde, 140 ülkede 50 milyon işçiyi temsil eden ve küresel dayanışmada dünyanın dört bir yanında daha iyi çalışma koşulları ve sendikal haklar yolunda verdiği mücadele ile önemli bir güç olan IndustriALL’un iş birliğiyle.

2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın resmi destekçilerinden biri olan Mitsubishi Elektrik, Tayland'daki fabrikasında sendika üyesi işçilerine lokavt uyguladı ve işçileri onur kırıcı ve aşağılayıcı bir muameleye tabi tuttu. Şirket 24 sendika yöneticisi ve üyesini işten çıkardı, diğer işçileri yeniden işbaşı yapmadan önce sendikalarını kınayan açıklamalar yapmaya ve bir askeri üste dört gün süreyle “disiplin ve düzenin ne olduğunu öğrenmeleri” için kampa girmeye zorladı. Bu önceden tasarlanmış onur kırıcı uygulamalara rağmen 48 işçiye hâlâ işbaşı yaptırılmış değil. Mitsubishi, fabrikada 20 yıldır uygulanmakta olan toplu iş sözleşmesi düzenini kaldırarak bunun yerine bireysel iş sözleşmelerini ikame ediyor.
Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
mcp@mcp.meap.com, uchino.m@mcp.meap.com, sathit.o@mcp.meap.com