این کمپین در حال حاضر تمام شده استایران- مدافعان حقوق کارگران را آزاد کنید

In partnership with the International Union of Food, Agricultural, Hotel, Restaurant, Catering, Tourism, Tobacco and Allied Workers' Associations (IUF), the International Trade Union Confederation (ITUC), UNI Global Union, IndustriALL and the International Federation of Journalists.

هاله صفرزاده و علیرضا ثقفی، مدافعان با سابقه حقوق کارگران، در تاریخ ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ بازداشت و بلافاصله برای اجرای حکم یک‌ساله به زندان کچویی کرج منتقل شدند. صفرزاده، معلم و ثقفی، نویسنده و مکانیک خودرو، با کانون حقوق کارگران (کانون) همکاری و کارگران را ازحقوق اساسی خود آگاه کرده و از قربانیان سرکوب دفاع می‌کنند. این دو که در طول سالیان متمادی بارها و بارها زندانی و زندانی شده‌اند، همراه با دیگر مدافعان حقوق کارگران در ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ در آستانه برگزاری جشن اول ماه مه در سراسر ایران دستگیر شدند. آنها در اواخرهمان سال به اتهامات ساختگی «تبلیغ علیه نظام» محاکمه و محکوم شدند و اکنون در حالگذراندن دوران محکومیت خود هستند. ثقفی از فشار خون بالا و مشکلات قلبی رنج می‌برد و ازدرمان فوری پزشکی که نیاز دارد محروم است.


سرکوب مدافعان حقوق مدنی و کارگری در روز اول ماه مه ۲۰۱۹ مقدمه‌ای برای سرکوب وحشیانهتظاهرات گسترده‌ای بود که در نوامبر همان سال ایران را فرا گرفت و در آن صدها کارگر کشته وهزاران نفر دستگیر شدند. سرکوب مدافعان حقوق در سال ۲۰۲۲ به میزان قابل توجهی افزایشیافته است. لطفاً از فراخوان آزادی فوری و بدون قید و شرط آنها حمایت کنید.
پیام شما به این نشانی‌های ای‌میل فرستاده خواهد شد:
info_leader@leader.iran, iran@un.int, iranunog@mfa.gov.ir, iranconsulate.lon@mfa.gov.ir