קמפיין זה הסתייםהפיליפינים: עזבו את פעילי זכויות העובדים בשקט

בשיתוף עם קילוסנג מאיו אונו (תנועת האחד במאי - KMU), פורום הנשים, החוק והפיתוח של אסיה והפאסיפיק (APWLD) והמרכז לזכויות העובד והאזרח (CTUHR).

אנו מבקשים סולידריות בינלאומית בחשיפת הרדיפה שנערכת כלפי פעילי זכויות עובדים בפיליפינים ובמדינות נוספות באסיה ובאוקיינוס השקט. ב-10 באוקטובר נעצרו שני פעילי איגוד - קארא טגאואה ולארי ולבואנה באשמת שווא בדבר תקיפה. השניים נעצרו ללא צווי מעצר. דיון במעצרם התקיים בבית המשפט המחוזי בעיר קווזון. השניים שוחררו בערבות. קארא ולארי הם רק שניים מתוך מאות פעילי איגודים מקצועיים ועובדים החשופים לאיומים ולהטרדות בגין פעילותם למען זכויות עובדים וזכויות אדם. ההתקפות הוחמרו מאז שהנשיא לשעבר רודריגו דוטרטה הכריז מלחמה על פעילי זכויות והנציח מדיניות של אי ענישה כלפי רודפיהם לעומת סימונם של הפעילים עצמם כקומוניסטים וכטרוריסטים. ההתקפות הללו צפויות להמשיך אם לא להחריף תחת משטרו של הנשיא החדש פרדינדד מרקוס, בנו של הדיקטטור פרדיננד מרקוס האב.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
osec@dole.gov.ph, oedchr@gmail.com, hrc-sr-freeassembly@un.org, hrc-sr-defenders@un.org, castroa@ilo.org, manila@ilo.org, misun2@apwld.org