Tato kampan je nyní uzavrená.Alžírsko: Nový vládní útok na nezávislé energetické odbory


Ve spolupráci s celosvětovou odborovou unií IndustriALL, mezinárodní odborovou organizací pracovníků v potravinářství International Union of Foodworkers, mezinárodní odborovou organizací pracovníků ve státních službách Public Services International a Mezinárodní odborovou konfederací International Trade Union Confederation.

Alžírská vláda stupňuje svoji válku proti nezávislé odborové organizaci pracovníků v energetickém a plynárenském průmyslu SNATEGS, která sdružuje pracovníky státní energetické společnosti SONELGAZ. Stovky řadových odborářů, jejich zástupci a funkcionáři byli kvůli uplatňování svých základních práv propuštěni, obtěžováni a perzekvováni na základě falešných obvinění.

Letos v květnu zrušila vláda zákonný status odborů SNATEG a odsoudila odborového prezidenta Raoufa Mellala na šest měsíců do vězení za to, že odhalil korupci a obrovský podvod prováděný ve společnosti SONELGAZ po celé desetiletí, kdy byly milionům Alžířanům účtovány předražené služby.

Nyní se vláda pokouší tyto odbory zcela zlikvidovat. 3. prosince 2017 oznámil ministr práce, že organizace SNATEGS uspořádala schůzi, na které se rozpustila! Ve skutečnosti se žádná schůze svolaná odbory nekonala a odborovou organizaci může podle jejích stanov rozpustit jen národní kongres.

SNATEGS žije a bojuje, ale potřebuje naši podporu. Pošlete vzkaz alžírským čelným představitelům a žádejte konec války proti odborové organizaci SNATEGS, uznání jejího zákonného statusu, respektování odborových práv, dále stažení veškerých obvinění proti Raoufu Mellalovi a dalším odborářům a jejich zástupcům, kteří čelí trestnímu stíhání čistě jako odplatu za svoji věrnost odborům, a žádejte navrácení pracovních míst těm, kteří byli vyhozeni za odborové aktivity a uplatňování svých práv.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
president@el-mouradia.dz, contact@mission-algeria.ch, info@ambassade-algerie.ch, chancellerie@amb-algerie.fr