Filipinler: Holcim çimento işçileri adalet arıyor

Bu kampanya SENTRO (İlerici İşçi Sendikaları Birliği) ile birlikte yürütülmektedir.

Filipinler’in Davao kentinde bulunan Holcim çimento fabrikasında çalışan taşeron işçiler yıllardır, Filipin kanunlarına uygun kadrolu istihdam talep etmektedir. Geçtiğimiz yıl Çalışma Bakanlığı’na bu konuda bir başvuru gerçekleştirdiler. Ancak Mart ayında 140 taşeron işçi işten atıldı ve aynı günlerde sendika üyesi olmayan işçilere yeni sözleşmeler teklif edildi.
O günden beri işçiler fabrikanın önünde direniş çadırındalar. Ama mayıs ayında fabrikanın sahibi olan çok uluslu çimento devi LafargeHolcim’in fabrikayı sendika düşmanlığıyla tanınan Filipinli holding San Miguel’e satmayı planladığını öğrendiler. 1 Mayıs günü işçilerin direniş çadırları çetelerin saldırısına uğradı. Sendika Holcim’in bu saldırıdan sorumlu olduğunu düşünüyor. İşçilerin şiddete ve baskıya değil adalete ihtiyacı var.


Siz de Yardım edebilirsiniz!İsminizi ve eposta adresinizi yazın ardından da sayfanın en altındaki "mesajı gönder" tuşuna basın.

İsminiz:
[gereklidir]
E-posta Adresiniz:
[gereklidir]
Sendikanız veya kurumunuz:
Ülkeniz:
Mesajınızı buraya yazın veya mevcut mesajı kullanın.


Stop spam!
Güvenlik için, bu kutuya 4152 tuşlayınız:Eğer gelecekte bizden başka acil eylem çağrılar almayı istiyorsanız, lütfen bu kutuyu işaretleyin:

Yes:
No:Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
feliciano.gonzalez@lafargeholcim.com, john.stull@lafargeholcim.com, justiceforholcimdavaoworkers@gmail.com