Tato kampan je nyní uzavrená.Alžírsko: Osvoboďte odborového lídra Mourada Ghedia

Ve spolupráci s celosvětovou odborovou federací Public Services International, která reprezentuje více než 700 odborových organizací s 30 miliony pracujících v 154 zemích, a s nezávislými alžírskými odbory SNAPAP.

Mourad Ghedia, prezident SNAPAP/CGATA - odborové konfederace zaměstnanců v justici v Alžírsku, byl zatčen a umístěn do vazby ve věznici El-Harrach. Připojte se ke kampani LabourStart za jeho okamžité propuštění.
V roce 2012 byl pan Ghedia, úředník, společně s dalšími 57 lidmi dočasně, téměř na tři roky, propuštěn z práce kvůli účasti na stávce, vše bez zákonného postupu a bez přístupu k dokumentům o případu.
Právo na stávku je společně s právem na svobodu sdružování základním občanským právem. Uvěznění odborových představitelů za požadování legitimních práv znamená vážnou překážku pro uplatňování jejich práv a představuje porušení svobody sdružování.
Odsuzujeme svévolné zatčení a uvěznění Mourada Ghedii a vyzýváme alžírskou vládu, aby ho okamžitě propustila a zároveň stáhla veškerá obvinění proti němu. Žádáme respektování mezinárodních dohod, které Alžírsko řádně ratifikovalo.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
contact@mjustice.dz, president@el-mouradia.dz, snapap_snata@yahoo.com, femmesnapap@yahoo.fr