Írán: Okamžitě propusťte uvězněné členy učitelských odborů

Ve spolupráci s odborovou federací Education International, která je hlasem učitelů a pracovníků ve školství po celém světě. Díky 383 členských organizací zastupuje Education International více než 32 milionů učitelů a pracovníků ve vzdělávání ze 178 zemí a teritorií.


Rok od vzniku protestního hnutí „Žena, život, svoboda“ zintenzivnil represivní státní aparát Íránské islámské republiky svoje úsilí v potlačení všech forem odporu. Zahájil vlnu agresivních akcí proti íránským občanům, pedagogům a odborovým aktivistům. Kvůli masivnímu zapojení mladých lidí do protestů po smrti Mahsy Amíníové míří tvrdý zákrok hlavně na učitele a vzdělávací instituce.

Íránští pedagogové vytrvale žádají zlepšení pracovních podmínek a uznání svých základních práv a svobod, jako pracovníků a jako občanů. Přesto od Prvního máje 2022 mnoho předáků regionálních a okresních učitelských sdružení (patřících do národního Odborového sdružení íránských pedagogů) čelí neodůvodněnému zatčení, vazbě a dokonce mučení, to vše kvůli jejich pokojným a zákonným odborovým aktivitám.


Můžete pomoci! Napište své jméno a e-mailovou adresu, potom klikněte na „odeslat zprávu" na konci této stránky.

Jméno:
[požadováno]
E-mailová adresa:
[požadováno]
Váš svaz / organizace:
Vaše zeme:
Zde napište svoji zprávu - nebo stací použít již existující zprávu.


Stop spam!
Enter the number 5321 here:

Thank you


Pokud byste od nás chtěli v budoucnu dostávat naléhavá upozornění o akcích, prosím, zaškrtněte toto políčko:

Yes :
No :Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
missionofiran@gmail.com, iran@un.int, contact@leader.ir, info_leader@leader.ir, EILabourstart@ei-ie.org