Tato kampan je nyní uzavrená.Elegantní oblek – sprosté chování: Sponzor Bundesligy vyhazuje odboráře z práce

Ve spolupráci s mezinárodní odborovou organizací IndustriALL, která reprezentuje 50 milionů pracovníků v 140 zemích v důlním, energetickém a zpracovatelském průmyslu a je další posilou mezinárodního boje za lepší pracovní podmínky a odborová práva po celém světě.

Německá oděvní společnost Roy Robson vyhodila ve své továrně v Izmiru v Turecku jedenáct odborářů. Společnost je hlavním sponzorem známých týmů německé fotbalové soutěže – Bundesligy, jako i klubu FC St. Pauli. Textilní odbory Teksif se již nějakou dobu pokouší v izmirském závodě, kde je zaměstnáno 600 lidí, organizovat odborovou organizaci.

Když se ale pracovníci k odborům přidají, jsou vyhozeni z práce. Tento rok bylo vyhozeno již celkem jedenáct odborářů. Ředitel se s odboráři odmítá setkat, prohlašuje, že společnost s odboráři nejedná z principu. Tento protiodborový postoj je paradoxní o to více, že fanoušci klubu FC St. Pauli jsou hrdí na svoji podporu progresivní politiky. Klub FC St. Pauli je po celé Evropě známý svým smyslem pro sociální odpovědnost.

Podívejte se na video v turečtině zde.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
royrobson@labourstart.org