קמפיין זה הסתייםאלבניה: סולידריות עם הכורים - עצרו את דיכויים

בשיתוף עם האיגוד המקצועי של הכורים המאוחדים של בולקיזה (אלבניה) , איגוד עובדי הכריה הדמוקרטי הראשון. האיגוד חופשי ממעורבות מפלגתית או מעסיקית באלבניה.

איגוד כורי בולקיזה (אלבניה) הוקם ב-17 בנובמבר 2019. 5 ימים לאחר מכן יו"ר האיגוד פוטר ע"י חברת אלבכרום, חלק מחברת בלפין, וחברת המכרות הגדולה ביותר באזור. העובדים, בתגובה, החרימו את העבודה, ודרשו להשיב את היו"ר לעבודה, להפסיק את הפגיעות ולהעלות את שכרם. בימים שאחרי גם מנהיגי איגוד ופעילים אחרים עוכבו לחקירות משטרתיות.
ב-2 בדצמבר חברת אלבכרום פיטרה חברי ועד נוספים. העובדים מצאו עצמם תחת פגיעה מצד מעסיקם ומצד המשטרה ובמקביל גם תחת איפול תקשורתי שנועד לשרת את האינטרסים של האיש העשיר ביותר באלבניה. לעובדים לא נותרה ברירה והם הפסיקו את השביתה בתמורה לחקירת הפיטורים באמצעות פקחי משרד העבודה. פיטורים מנהיגי הועד פוגעים קשות בעובדים ובמשפחותיהם וגם בעתידו של האיגוד המקצועי כולו. למרות שרווחי אלבכרום מוערכים ב-100 מיליון אירו לשנה, המשפחות בבולקיזה הן מהעניות ביותר באלבניה, ושרידתן תלויה במכרות.
בינתיים, ההתקפות על העובדים נמשכות. ב-12 בדצמבר קיבל חבר ועד נוסף התרעה לפני פיטורים, והורד מתפקידו לתפקיד בו לא שימש לפני כן.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
sindikataminatoreve@gmail.com, info@financa.gov.al