אלבניה: סולידריות עם הכורים - עצרו את דיכויים

בשיתוף עם האיגוד המקצועי של הכורים המאוחדים של בולקיזה (אלבניה) , איגוד עובדי הכריה הדמוקרטי הראשון. האיגוד חופשי ממעורבות מפלגתית או מעסיקית באלבניה.

איגוד כורי בולקיזה (אלבניה) הוקם ב-17 בנובמבר 2019. 5 ימים לאחר מכן יו"ר האיגוד פוטר ע"י חברת אלבכרום, חלק מחברת בלפין, וחברת המכרות הגדולה ביותר באזור. העובדים, בתגובה, החרימו את העבודה, ודרשו להשיב את היו"ר לעבודה, להפסיק את הפגיעות ולהעלות את שכרם. בימים שאחרי גם מנהיגי איגוד ופעילים אחרים עוכבו לחקירות משטרתיות.
ב-2 בדצמבר חברת אלבכרום פיטרה חברי ועד נוספים. העובדים מצאו עצמם תחת פגיעה מצד מעסיקם ומצד המשטרה ובמקביל גם תחת איפול תקשורתי שנועד לשרת את האינטרסים של האיש העשיר ביותר באלבניה. לעובדים לא נותרה ברירה והם הפסיקו את השביתה בתמורה לחקירת הפיטורים באמצעות פקחי משרד העבודה. פיטורים מנהיגי הועד פוגעים קשות בעובדים ובמשפחותיהם וגם בעתידו של האיגוד המקצועי כולו. למרות שרווחי אלבכרום מוערכים ב-100 מיליון אירו לשנה, המשפחות בבולקיזה הן מהעניות ביותר באלבניה, ושרידתן תלויה במכרות.
בינתיים, ההתקפות על העובדים נמשכות. ב-12 בדצמבר קיבל חבר ועד נוסף התרעה לפני פיטורים, והורד מתפקידו לתפקיד בו לא שימש לפני כן.


אתם יכולים לעזור! כתבו כאן את שמכם ואת כתובת הדואר האלקטרוני שלהם, הפעילו את הלחצן "שלח הודעה" בתחתית דף זה.

שם
שדה חובה
כתובת דוא"ל
שדה חובה
הארגון \ האיגוד הקצועי אליו אתם משתייכים
המדינה שלכם:
כתבו כאן את המסר שלכם או העתיקו את המסר שמופיע


Stop spam!
הקש את המספר 4276 :

תודה רבה


אני רוצה לקבל הודעות על קמפיינים של פעולה דחופה מלייבורסטרט

Yes:
No:המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
sindikataminatoreve@gmail.com, info@financa.gov.al