Ця кампанія закрита.Албанія: Солідарність з шахтарями! Вимагаємо покласти край репресіям!

В співпраці з Об'єднаною профспілкою гірників Булькізи, першою демократичною профспілкою гірників в Албанії, незалежною від держави, політичних партій і роботодавців

Об'єднана профспілка гірників Булькізи була заснована 17 листопада 2019 року. П'ять днів по тому голова профспілки був звільнений з великої гірничодобувної компанії AlbChrome, яка входить до складу дуже впливової в Албанії корпорації Balfin Group.
У відповідь на це працівники компанії почали страйк, вимагаючи, перш за все, поновлення на роботі профспілкового лідера, а також припинення репресій і підвищення зарплати.
В період страйку багато лідерів і активістів профспілки були затримані і допитані поліцією. Пізніше, 2 грудня, AlbChrome звільнила ще одного шахтарського лідера, члена виконавчого комітету профспілки.
Перебуваючи під постійним тиском з боку роботодавця і поліції, а також при повному ігноруванні подій з боку ЗМІ, які явно стали на сторону могутньої корпорації, гірники вирішили припинити страйк і повернутися до роботи, отримавши запевнення з боку місцевої інспекції праці, яка пообіцяла розібратися в ситуації щодо звільнення профспілкових лідерів.
Звільнення двох профспілкових лідерів має серйозні наслідки не тільки для профспілки, але і для сімей звільнених. Хоча доходи від експорту хрому перевищують 100 мільйонів євро в рік, жителі Булькізи, маленького шахтарського містечка, є одними з найбідніших в Албанії, їх виживання повністю залежить від роботи в шахтах.
Тим часом, атаки на профспілку тривають. 12 грудня ще один член виконкому шахтарської профспілки отримав попередження про звільнення.
Ваше повідомлення буде відправлено за наступними електронними адресами:
sindikataminatoreve@gmail.com, info@financa.gov.al