Албанія: Солідарність з шахтарями! Вимагаємо покласти край репресіям!

В співпраці з Об'єднаною профспілкою гірників Булькізи, першою демократичною профспілкою гірників в Албанії, незалежною від держави, політичних партій і роботодавців

Об'єднана профспілка гірників Булькізи була заснована 17 листопада 2019 року. П'ять днів по тому голова профспілки був звільнений з великої гірничодобувної компанії AlbChrome, яка входить до складу дуже впливової в Албанії корпорації Balfin Group.
У відповідь на це працівники компанії почали страйк, вимагаючи, перш за все, поновлення на роботі профспілкового лідера, а також припинення репресій і підвищення зарплати.
В період страйку багато лідерів і активістів профспілки були затримані і допитані поліцією. Пізніше, 2 грудня, AlbChrome звільнила ще одного шахтарського лідера, члена виконавчого комітету профспілки.
Перебуваючи під постійним тиском з боку роботодавця і поліції, а також при повному ігноруванні подій з боку ЗМІ, які явно стали на сторону могутньої корпорації, гірники вирішили припинити страйк і повернутися до роботи, отримавши запевнення з боку місцевої інспекції праці, яка пообіцяла розібратися в ситуації щодо звільнення профспілкових лідерів.
Звільнення двох профспілкових лідерів має серйозні наслідки не тільки для профспілки, але і для сімей звільнених. Хоча доходи від експорту хрому перевищують 100 мільйонів євро в рік, жителі Булькізи, маленького шахтарського містечка, є одними з найбідніших в Албанії, їх виживання повністю залежить від роботи в шахтах.
Тим часом, атаки на профспілку тривають. 12 грудня ще один член виконкому шахтарської профспілки отримав попередження про звільнення.


Ви можете допомогти! Напишіть ваше ім'я та електронну адресу, потім натисніть на кнопку «відправити повідомлення» внизу цієї сторінки.

ПІБ:
[ обов'язково ]
Електронна адреса:
[ обов'язково ]
Ваша профспілка / ваша організація
Ваша країна:
Ви можете написати ваше приватне повідомлення тут або можете відправити вже підготовлений текст.


Stop spam!
Enter the number 4315 here:

Thank you


Якщо ви хочете отримувати інформацію про нові термінові кампанії в майбутньому, будь ласка, поставте галочку тут:

Yes:
No:Ваше повідомлення буде відправлено за наступними електронними адресами:
sindikataminatoreve@gmail.com, info@financa.gov.al