קמפיין זה הסתייםקולומביה: גנו את איומי הרצח כנגד ראשי איגוד המורים FECODE

בשיתוף עם חינוך בינלאומי, איגוד גלובלי המאגד 396 איגודים ב-171 מדינות. האיגוד מייצג 32.5 מיליון מורים, מחנכים ועובדי הוראה.

15 חברי הועד המנהל של איגוד המורים FECODE (ארגון המורים ועובדי ההוראה בקולומביה) קיבלו, ב-15.10, איומים ברצח. גם נשיא פדרצית האיגודים CUT, מורה בעברו - אוים אף הוא. האיומים בוצעו באמצעות זרי לוויה ששמותיהם של חברי הועדה נכתבו עליהם לצד הכיתוב "נוח על משכבך בשלום". 16 נרות נשמה ו-16 מודעות אבל עם שמותיהם נשלחו לביתו של קרלוס ריבאס, יו"ר האגף המשפטי של ארגון המורים.

האיומים הגיעו בתגובה לפעולותיהם של האיגודים המקצועיים לקידום רווחה, בריאות וחינוך במהלך המשבר הכלכלי במדינה. ארגון המורים מקדם גם יוזמה להכיר בבתי הספר כ"אזורי שלום" לקידום דיאלוג קהילתי.

איגוד המורים בקולומביה, וארגון בתי הספר תיעדו 6,119 איומים ופגיעות בחייהם, גופם, ביטחונם ורווחתם של מורים מאוגדים סין השנים 1986 ו-2016 בקולומביה. 990 מקרי רצח, 78 "היעלמויות", 49 ניסיונות לרצח, למעלה מ-3,000 איומים ו-1,500 פיטורים.

ארגון המורים נמצא תחת מתקפה של הרשויות שמנסות לקדם "העסקה גמישה", להגביל את היקפם והגנתם של הסכמים קיבוציים ולמנוע מהארגון להגן על המורים.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
ebruselas@cancilleria.gov.co, denuncias@fecode.edu.co