קמפיין זה הסתייםקנדה: הפסיקו את ההשבתה והחזירו 28,000 שחקניות ושחקנים לעבודה

בשיתוף עם ACTRA ו-ACTRA טורונטו, ACTRA (איגוד אמני הקולנוע, הטלויזיה והרדיו הקנדיים) הוא האיגוד המקצועי של למעלה מ-28,000 עובדי הפקה מקצועיים מדיה המוקלטת, דוברת האנגלית בקנדה, ובכללם הטלויזיה, הקולנוע, הרדיו והמדיה הדיגיטלית. אנחנו שחקנים, מקליטים,קומיקאים, קריינים, פעלולנים, מתאמים, מופיעים, רקדנים, מדובבים,מארחים, כוראוגרפים, דוגמנים, זמרים, ניצבים ועוד. יש 9 סניפים של ACTRA בקנדה ו-ACTRA טורונטו הוא הסניף הגדול ביותר המאגד 15,000 מתוך 28,000 חבברי ACTRA ברחבי המדינה.

28,000 שחקניות, שחקנים ובעלי תפקידים אחרים, המאוגדים ב-ACTRA מושבתים בהשבתה הגדולה ביותר בתולדות קנדה.
מעסיקם, איגוד הסוכנויות הקנדיות (ICA) הוא ארגון הגג של סוכנויות הפרסום הקנדיות. בין הלקוחות של הסוכנויות נמנות ממשלת קנדה, ותאגידים כגון וולמרט, גוגל ונקדונלדס. במשך למעלה מ-60 שנים ACTRA ו-ICA חתומות על הסכמים קיבוציים להסדרת תנאי העבודה בפרסומות רדיו וטלויזיה.
באביב האחרון ICA הגיעה אל שולחן המשא ומתן עם הצעה לקיצוץ בשכר בגובה 60%, הפחתה בתנאים וביטול תכניות הפרישה. ההצעה צורמת במיוחד לאור העובדה שעלות השכר של השחקנים הוא בממוצע 2% מעלות הפקת פרסומות. ברור שמדובר בניסיון לפגוע בשכר השחקניות והשחקנים ולפגוע באיגודם המקצועי.
אמנם חלק מהשחקניות והשחקנים הם שמות המוכרים לכולנו, אבל רוב השחקניות והשחקנים הם שחקנים שעיקר הכנסתם מגיעה ממשחק בפרסומות. מדובר בעובדים פגיעים, המועסקים לפי פרסומת וללא קביעות, בדומה לשליחי מזון מהיר, ואף בתנאי שכר דומים להם.
אנא תמכו ב-ACTRA ועזרו להם לסיים את ההשבתה.
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
takeaction@actratoronto.com, megan.hardisty@ddbcanada.com, christopher.andrews@bbdo.ca, daniel.shearer@cossette.com, bryan.kane@fcb.com, neal.owusu@greycanada.com, jill.nykoliation@jptbwa.com, ben.tarr@leoburnett.ca, ryan.timms@mccann.com, brett.mcintosh@publicisna.com, mgauthier@sidlee.com, leanne.mclellan@ca.forsman.co, info@brandfire.com , scott@theica.ca