Táto kampaň už skončila.Kanada: Ukončite výluku, vráťte prácu 28 000 hercom

V spolupráci s organizáciami ACTRA a ACTRA Toronto. ACTRA (Alliance of Canadian Cinema, Television and Radio Artists – Aliancia kanadských filmových, televíznych a rozhlasových umelcov) je celoštátna odborová organizácia viac ako 28 000 profesionálnych umelcov pracujúcich v kanadských anglojazyčných záznamových médiách vrátane televízie, filmu, rádia a digitálnych médií. Sme herci, výkonní umelci, komici, hlásatelia, kaskadérski koordinátori a kaskadéri, tanečníci, rozprávači, dabéri, moderátori, choreografi, modely a modelky, speváci, komparzisti, bábkoherci a ďalší. Aliancia ACTRA má po celej Kanade deväť pobočiek, pričom ACTRA Toronto je z nich najväčšia s 15 000 členmi z 28 000 v celej krajine.


Viac ako 28 000 členov ACTRA, hercov a ďalších výkonných umelcov, sa stali terčom najväčšej výluky v dejinách Kanady.

Ich zamestnávateľ, Institute of Canadian Agencies (ICA – Inštitút kanadských agentúr), je zastrešujúca organizácia zastupujúca kanadské reklamné agentúry. Medzi ich klientov patrí kanadská vláda a firmy ako Walmart, Google a MacDonald’s. Vyše 60 rokov ACTRA a ICA boli zmluvnými stranami kolektívnej zmluvy týkajúcej sa rozhlasovej a televíznej reklamy.

Minulý rok na jar organizácia ICA priniesla na rokovania návrhy na zníženie miezd o 60 % a úplné zrušenie benefitov, dokonca vrátane zrušenia dôchodkových programov. To všetko napriek skutočnosti, že herci predstavujú iba 2 % nákladov na výrobu priemernej reklamy. Jednoznačne ide o pokus o premenu miezd na zisky… a o rozbitie odborov.

Hoci niekoľko hercov je natoľko známych, že ich mnohí z nás poznajú, prevažnú väčšinu predstavujú herci, ktorých príjmy tvoria z veľkej časti príjmy z reklamy. Takisto ide o pracovníkov na neistých pracovných miestach, ktorí sú najímaní na jednotlivé úlohy, čím sa neodlišujú od zamestnancov platforiem taxislužieb a doručovania jedla a majú podobný ročný príjem.

Podporte preto členov ACTRA. Odoslaním protestnej správy pomôžete ukončiť výluku.
Vaša správa bude odoslaná na tieto e-mailové adresy:
takeaction@actratoronto.com, megan.hardisty@ddbcanada.com, christopher.andrews@bbdo.ca, daniel.shearer@cossette.com, bryan.kane@fcb.com, neal.owusu@greycanada.com, jill.nykoliation@jptbwa.com, ben.tarr@leoburnett.ca, ryan.timms@mccann.com, brett.mcintosh@publicisna.com, mgauthier@sidlee.com, leanne.mclellan@ca.forsman.co, info@brandfire.com , scott@theica.ca