This campaign is now closed.Kanada: Lokavtı Sonlandırın, 28.000 Sanatçının İşe Dönmesini Sağlayın

In partnership with ACTRA and ACTRA Toronto. ACTRA (Alliance of Canadian Cinema, Television and Radio Artists) is the national union of over 28,000 professional performers working in English-language recorded media in Canada, including TV, film, radio, and digital media. We are actors, recording artists, comedians, announcers, stunt co-ordinators and performers, dancers, narrators, voice performers, hosts, choreographers, models, singers, background performers, puppeteers and more. There are 9 branches of ACTRA across Canada, and ACTRA Toronto is the largest with 15,000 of the 28,000 members in the country.

28.000'den fazla ACTRA üyesi, aktör ve diğer sanatçılar, Kanada tarihindeki en büyük lokavtlardan birinin hedefindedir. İşverenleri, Kanada Ajansları Enstitüsü (ICA), Kanada reklam ajanslarını temsil eden bir şemsiye kuruluştur. Müşterilerinden bazıları Kanada hükümeti ve Walmart, Google ve MacDonald's gibi şirketleri içermektedir. 60 yılı aşkın bir süredir ACTRA ve ICA, radyo ve TV reklamlarını kapsayan bir toplu sözleşmenin tarafları konumundadır. Geçtiğimiz bahar aylarında ICA, çalışanlarının maaşlarını %60 oranında azaltacak ve beraberinde emeklilik planlarını dahi ortadan kaldırarak haklarını tamamen yok edecek önerilerle masaya geldi. Oysa oyunculara verilen, ortalama bir reklam filminin yapım maliyetinin sadece %2'sini oluşturuyor. Açıkçası bu, çalışanların ücretlerinden alıp karı öncelemeyi ve çalışanların birliğini bozmayı hedefleyen bir girişimden başka bir şey değildir. Oyuncuların birkaçı çoğumuzun tanıyacağı büyük isimler olsa da, büyük çoğunluğu gelirlerinin büyük bir kısmını reklamlardan kazanan güvencesiz çalışan işçilerdir, toplu iş esasına göre çalıştırılırlar, araç paylaşımı veya yemek dağıtım işçilerinden hiçbir farkları yoktur ve onlarla benzer yıllık gelirleri vardır. Bu sebeple ACTRA'yı destekleyin; aşağıdaki mesajı göndererek lokavtın sona ermesine yardımcı olun.
Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
takeaction@actratoronto.com, megan.hardisty@ddbcanada.com, christopher.andrews@bbdo.ca, daniel.shearer@cossette.com, bryan.kane@fcb.com, neal.owusu@greycanada.com, jill.nykoliation@jptbwa.com, ben.tarr@leoburnett.ca, ryan.timms@mccann.com, brett.mcintosh@publicisna.com, mgauthier@sidlee.com, leanne.mclellan@ca.forsman.co, info@brandfire.com, scott@theica.ca