Tato kampan je nyní uzavrená.Norsko: Vzkaz pro společnosti Sekkingstad a Sund - Zastavte rozbíjení odborů!

Ve spolupráci s Norwegian Food and Allied Workers Union (NNN), odborovou organizací 30 000 pracovníků v potravinářském průmyslu v Norsku, a s IUF, mezinárodní federací odborových organizací zastupující pracovníky pracující v zemědělství, v přípravě a výrobě potravin a nápojů, v hotelech, restauracích, v keteringových službách a na všech úrovních zpracování tabáku. IUF je složena z 414 odborových organizací ze 128 zemí a zastupuje více než 10 milionů pracujících.

Minulý podzim po 35denní stávce společnost Norse Production konečně podepsala s pracovníky sektoru zpracování ryb kolektivní dohodu. Norse Production byla subdodavatelem společnosti Sekkingstad AS, velké společnosti, která exportuje lososy do více než 100 maloobchodních prodejen a zpracovatelských společností po celém světě. Její obrat činil v roce 2017 více než 2 miliardy norských korun (210 milionů eur).


Následně vlastníci Norse Production vyhlásili bankrot. Pár dní poté ustanovila společnost Sekkingstad AS nového subdodavatele, společnost Sund Laksepakkeri, působící ve stejných prostorech s naprosto stejným managementem. Žádný pracovník z Norse Production, který byl organizovaný v odborech, nebyl touto novou společností znovu zaměstnán a předešlá kolektivní smlouva je neplatná. Bankrot Norse Production a ustanovení nové společnosti byla akce naplánovaná společností Sekkingstad AS, aby se tak zbavila odborářů a kolektivní smlouvy. Toto je rozbíjení odborů a my ho nebudeme akceptovat. Pošlete protest vlastníkům a managerům společností Sekkingstad a Sund Laksepakker.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
eva@sundlaksepakkeri.no, kjersti@sundlaksepakkeri.no, liudas@sundlaksepakkeri.no, piotr@sundlaksepakkeri.no, baard@sekkingstad.no