Tato kampan je nyní uzavrená.Rusko: Rozbíjení odborů v Moskevském fyzikálně-technickém institutu

Â
Ve spolupráci s odborovými organizacemi UNISOL a Konfederací práce Ruska (KTR).

Univerzitní solidarita – UNISOL, odborová organizace vyučujících na vysokých školách, bojuje již několik let za práva vyučujících na Moskevském fyzikálně-technickém institutu. Díky tlaku odborů se z původní ubohé úrovně výrazně zvýšily mzdy. Odbory zablokovaly nadměrné navýšení práce pro vyučující a také bojovaly proti rektorově iniciativě skončit s volením vedoucích kateder a fakult, právo, které garantuje ruský zákoník práce.

Odpor odborů proti poslednímu pokusu o omezení demokratické správy školy vyvolal hněv rektora, který se rozhodl zbavit se odborového lídra Maxima Balašova, profesora matematiky a předsedy odborové organizace. Znovuobsazení pozice profesora katedry vyšší matematiky, zastávaná posledních pět let profesorem Balašovem (na MFTI pracuje na různých postech již 19 let), které mělo probíhat oficiálním výběrovým řízením, proběhlo za hrubého porušení několika zákonů a nařízení a to už nehovoříme o naprosté absenci základní slušnosti. V době sezení uvedlo vedení otevřeně jako důvod své kritiky profesora Balašova jeho aktivity vedoucího představitele odborů.

Prosím, podpořte boj organizace UNISOL za odborová práva a demokracii a pošlete vzkaz panu Nikolaji Kudrjavcovi, rektorovi MFTI.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
press@mipt.ru, mipt-unisolidarity@yandex.ru