Tato kampan je nyní uzavrená.Írán: Osvoboďte Mohammeda Habibiho

Ve spolupráci s Education International, mezinárodní odborovou federací 396 sdružení a odborových organizací ze 171 zemí a teritorií, zastupující okolo 32,5 milionu učitelů a podpůrného personálu.

Člen íránských učitelských odborů Mohammed Habibi byl 4. srpna 2018 odsouzen na deset a půl let do vězení. Rozsudek íránského Islámského revolučního soudu dále zahrnuje zákaz společenských a politických aktivit na dva roky, zákaz vycestovat na stejně dlouhou dobu a 74 ran bičem.
Habibi je členem íránské odborové asociace učitelských odborů v Teheránu a je pouze jedním z mnoha nezávislých odborářů, kteří jsou pronásledováni íránskými veřejnými orgány za to, že provozují zákonné aktivity. Byl zatčen v květnu během pokojného protestu a je držen ve vazbě v nesnesitelně krutých podmínkách. Rodinní příslušníci, kteří ho navštívili ve vězení, podali zprávu o jeho krutém týrání. Veřejné orgány mu nadále odmítají poskytnout lékařskou péči, kterou naléhavě potřebuje. Potřebujeme vaši okamžitou podporu naší výzvě íránským představitelům za okamžité a bezpodmínečné propuštění Mohammeda Habibiho.
Vaše zpráva bude odeslána na následující e-mailové adresy:
media@rouhani.ir, iran@un.int, secretariat@iranembassy.be, rights@ei-ie.org