קמפיין זה הסתייםדרום קוריאה: הסדירו תעריפים הוגנים לנהגי המשאיות

בשיתוף עם פדרציית עובדי התחבורה הבינלאומית, וגם
``
איגוד עובדי התחבורה והמגזר הציבורי הדרום קוריאני,

כ-1,000 נהרגים מדי שנה בדרום קוריאה בתאונות דרכים בהן מעורבות משאיות. אחת הסיבות למספר הגבוה של תאונות דרכים אלו הן התעריפים הנמוכים אותן כופות ענקיות כגון סמסונג והיונדאי על נהגי המשאיות ובכך
"מחייבות" אותם לנסוע שעות ארוכות, להעמיס את המשאיות במטען חורג ולנסוע במהירות מופרזת באופנים המסכנים את כלל משתמשי הדרך. נהגי משאיות בדרום קוריאה מועסקים מעבר לכפליים מאשר בממוצע ארגון המדינות המפותחות (oecd), אבל מכיוון שהם מוגדרים כ"עצמאיים" הם לא מוגנים ע"י חוקי העבודה במדינה.
לאחר שנים של מאבק הצליחה מחלקת "הסולידאריות עם נהגי המשאיות" של איגוד העובדי התחבורה והמגזר הציבורי הדרום קוריאני (KPTU) להוביל לחקיקת "תעריפים הוגנים" בשנה שעברה. כתוצאה מאותה חקיקה התכנסה "ועדה לקביעת תעריפים הוגנים" כדי להגדיר מהם התעריפים ההוגנים וכיצד ניתן לודא את אכיפתם ע"י המשתמשים בפועל. לאחרונה גם ארגון העבודה הבינלאומי (ILO) הכיר בקווי היסוד של קביעת "תעריפים הוגנים" במודל הדרום קוריאני ובמודלים דומים ואימץ קווים מנחים המציינים את האחריות של הממשלות ושל שרשראות התובלה לתשלום שכר הוגן גם לנהגים "עצמאיים" (שהם בעלי המשאיות שלהם).
בימים אלה מוצאים עצמם נהגי המשאיות הדרום קוריאנים במאבק לחיים ולמוות לשמור על מערכת "התעריפים ההוגנים" אל מול ניסיונות המעסיקים הגדולים להוריד מהפסים את המו"מ ואל מול אדישות הממשלה. אם הועדה לא תסכים על תעריפים הוגנים בהקדם כל שיטת "התעריפים ההוגנים" עלולה להיכשל ולהתבטל ולסכן מאות חיי אדם נוספים.
לצפיה בסרטון:
https://www.youtube.com/watch?v=gUhEdFHaLak
המסר שלכם ישלח לכתובות הדוא"ל הבאות:
president@president.go.kr, kptuintlaction@gmail.com