Zimbabwe: Davalar düşsün, hemşireler işe geri alınsın!

In partnership with Public Services International, Bu kampanya Zimbabwe Hemşireler Sendikası (ZINA) ve 157 ülkeden 30 milyon işçiyi ve 700 sendikayı temsil eden Kamu Hizmetleri Enternasyonali (PSI) tarafından düzenlenmektedir.

Zimbabwe hükümeti, 13 hemşireyi düşük ücretleri ve kötü çalışma koşullarını protesto ettikleri için tutukladı. Kefaletle serbest bırakıldılar ama işlerinden atıldılar. Enflasyonun % 1000 civarında seyrettiği ülkede hayat pahalılığı sürekli artıyor ve kamuda maaşlar hızla değer kaybediyor. Hükümet üç ay boyunca herhangi bir toplu görüşme yapmayacağını tek taraflı olarak duyurmuş ve kamudaki toplu müzakere yapılarını işlevsiz hale getirilmişti. Zimbabwe Hemşireler Sendikası, (ZINA) Harare ve Bulawayo kentlerinde düzenlediği eylemlerde: maaşların artırılmasını istedi, COVİD-19 için özel ödenekler ve yeterli miktarda koruyucu ekipman verilmesini talep etti. ZINA’yı ve Zimbabweli hemşireleri desteklemek için bir protesto mesajı gönderin, hemşirelerin serbest bırakılmasını ve tekrar işe alınmasını talep edin. Ayrıca Zimbabwe hükümetini meşru taleplere kulak vermeye, sağlık çalışanlarına yönelik tehdit ve baskılara son vermeye çağırın.


Siz de Yardım edebilirsiniz!İsminizi ve eposta adresinizi yazın ardından da sayfanın en altındaki "mesajı gönder" tuşuna basın.

İsminiz:
[gereklidir]
E-posta Adresiniz:
[gereklidir]
Sendikanız veya kurumunuz:
Ülkeniz:
Mesajınızı buraya yazın veya mevcut mesajı kullanın.


Stop spam!
Güvenlik için, bu kutuya 4447 tuşlayınız:Eğer gelecekte bizden başka acil eylem çağrılar almayı istiyorsanız, lütfen bu kutuyu işaretleyin:

Yes:
No:Mesajınız aşağıdaki e-posta adreslerine gönderilecek
labourmasanga@gmail.com, enokdongo@gmail.com, munengiwakuda@gmail.com, rights@world-psi.org